n w    w w w w
large small default

baner
Jesteś tutaj:   Strona Główna Do Sponsorów
Cel 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2007 20:18

Celem naszej wyprawy są góry Hisarsko-Ałajskie, a dokładnie pasmo Zerawszan. Jedziemy do Tadżykistanu w celu poznania niezwykłego kolorytu i kultury odwiedzanego przez nas obszaru oraz by zasmakować w trudzie górskich zmagań.


mapa terenów działania

Jest to rejon, w którym nie dość, że nie była prowadzona prawie żadna działalność wspinaczkowa, czy też eksploracyjna, to również w większości nienazwany. Wiele szczytów w okolicy to tylko wysokości i współrzędne satelitarne, a najwyższy - Pik Samarkand 5085 m, nie był nigdy zdobyty przez Polaków i nie ma nigdzie żadnej informacji, żeby zdobył go ktokolwiek inny. Jest to teren dziki, teren w którym nie jest prowadzona żadna działalność wspinaczkowa ani turystyczna. Miejsce to planujemy odwiedzić na przełomie lipca i sierpnia 2011 roku.

Jako główne zadanie stawiamy sobie eksplorację tego rejonu dla przyszłych wspinaczy. Zamierzamy stworzyć bogaty zbiór informacji topograficznych i fotograficznych rejonu. Zdjęcia szczytów, ścian wspinaczkowych, hipotetycznych wariantów dróg wraz z notami topograficznymi, zamierzamy umieścić na tej stronie w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. Materiał ten będzie pomocny w organizowaniu przyszłych wypraw w ten rejon. Zamierzamy również podjąć próbę zdobycia największego szczytu w okolicy - Pik Samarkand i któregoś z nienazwanych szczytów w okolicy.


zdjęcie satelitarne wraz z drogą dojściową na nasze plateau

 

 
więcej zdjęć terenu, który planujemy odwiedzić (grafiki wykonane programem Google Earth)
Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2011 20:02
 

Strony uczestników wyprawy

 Strona domowa Sierściuchów  Portal Górski JKW.PL