Cięcie laserowe: zastosowanie i jego przewaga nad innymi metodami

Cięcie laserowe: zastosowanie i jego przewaga nad innymi metodami

Obecnie jedną z najpopularniejszych i szeroko wykorzystywanych technologii jest cięcie laserowe. Znajduje zastosowanie w licznych branżach takich jak m.in. przemysł motoryzacyjny czy maszynowy. Dowiedz się więcej o jego wykorzystaniu i przeczytaj, dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę metodę cięcia metalu. Zapraszamy do lektury!

Gdzie zastosowanie znajduje cięcie laserowe?

Cięcie laserowe jest technologią znajdującą powszechne zastosowanie w naprawdę wielu branżach. Przede wszystkim chodzi tutaj o przemysł metalowy: tutaj wykorzystuje się je do cięcia metali takich jak np. stal, aluminium czy miedź.

Wykorzystując cięcie laserowe, można wyprodukować rozmaite konstrukcje metalowe do budowy, meble metalowe, żelazne drzwi, elementy montażowe, konstrukcje metalowe na wymiar, konstrukcje reklamowe (np. szyldy), meble do przechowywania i wiele innych!

Usługę laserowego cięcia można znaleźć w ofercie firmy Gubad, gwarantującej indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także posiadającej profesjonalne zaplecze techniczne i wyspecjalizowany zespół pracowników. Podczas jej realizacji ważny jest sprzęt, który powinien mieć nowoczesne oprogramowanie i cyfrowe sterowanie, co pozwala na zwiększenie wydajności. Co więcej, dzięki takim rozwiązaniom wprowadzanie ewentualnych poprawek czy zmian podczas produkcji nie stanowi żadnego problemu.

Dlaczego cięcie laserowe to najlepsza metoda cięcia metalu?

Chociaż cięcie laserowe metalu to dość młoda metoda cięcia blach i rur, to jednak ma liczne zalety, dzięki którym śmiało można ją uznać za najlepszą. Przede wszystkim obsługa wycinarki laserowej do metalu jest dość prosta i w pełni bezpieczna. Szczególnie ważna jest też precyzja odwzorowania względem projektu: można uzyskać wyjątkowo precyzyjne krawędzie i detale, nawet jeśli chodzi o delikatne i skomplikowane wzory. To również jeden z najszybszych sposobów cięcia blachy – wystarczy zaledwie kilka sekund, aby wykonać kilka cięć.

Należałoby wspomnieć też o aspekcie ekologicznym: ten sposób nie generuje odpadów i minimalizuje emisję gazów. Istnieje możliwość zautomatyzowania cięcia laserowego, co przekłada się na kolejne zalety: nie trzeba ręcznie ciąć i przygotowywać materiału oraz niewymagany jest ciągły nadzór operatora podczas serii cięć. Co więcej, cięcie laserowe jest bezkontaktowe, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia materiału. To wszystko sprawia, że za każdym razem można w pełni dostosować efekt do wysokich wymagań klientów.