Czy picie wody wspomaga proces odchudzania?

Czy picie wody wspomaga proces odchudzania?

Woda jest płynem, którego nie może zabraknąć w organizmie żadnego człowieka. Bierze ona udział w wielu procesach, chociażby takich jak trawienie. Z pewnością nie raz słyszałeś o negatywnych skutkach odwodnienia oraz o tym, że dla zdrowia organizmu powinno się pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Jednak czy kilka dodatkowych szklanek wody może powodować utratę kilogramów? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Picie wody a spalanie kalorii

Udowodniono, że woda zwiększa ilość spalanych kalorii, które określa się jako spoczynkowe zapotrzebowanie energetyczne. U osób dorosłych wykazano, że spoczynkowe zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o ok. 20-30% w ciągu 10 minut od wypicia wody. Taki wzrost trwa co najmniej przez 60 minut. Jeśli chodzi o dzieci, które borykają się z nadwagą, to wzrost spoczynkowego zapotrzebowania energetycznego wzrósł o 25% po wypiciu zimnej wody.

Można więc śmiało potwierdzić, że picie wody przyczynia się do zwiększenia liczby spalanej kalorii, co ma bezpośredni wpływ na masę ciała. Jeśli więc jesteś na diecie i chcesz usprawnić cały proces chudnięcia, to picie wody Ci nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Regularne picie wody w dużych ilościach może pomóc Ci podczas walki z nadwagą.

Picie wody a apetyt

Mówi się, że picie wody ma wpływ na zmniejszenie apetytu, co przekłada się na utratę nadprogramowych kilogramów. Jak wiadomo, woda nie ma kalorii, dlatego jej picie zamiast napojów słodzonych będzie bardzo dobrą decyzją podczas odchudzania. Picie wody może zapobiec długotrwałemu przyrostowi masy ciała, ponieważ zastępując nią słodkie i gazowane napoje ograniczamy dzienne spożycie kalorii.

Wiele osób potwierdza także, że picie dużej ilości wody dziennie (ok. 2-3 litry) sprawia, że uczucie głodu w ciągu dnia staje się mniejsze. Dobrym pomysłem jest wypicie szklanki wody przed posiłkiem, może to zmniejszyć ilość jedzenia, którą spożyjesz. Często jest tak, że uczucie głodu jest spowodowane odwodnieniem organizmu. Wystarczy więc wypić trochę wody, aby przekonać się, że wcale nie chciało się nam jeść, tylko brakowało nam wody.

Zdrowe odchudzanie

Regularne picie wody jest ważne nie tylko wtedy, gdy jest się na diecie. Warto o tym pamiętać także na co dzień, ponieważ odwodnienie organizmu jest bardzo niebezpieczne. W procesie odchudzania mężczyźni prócz wody mogą dołączyć do swojej diety suplement http://memberxxl.eu/. W jego skład wchodzą naturalne wyciągi, które mogą rozwiązać problemy związane z rozmiarem przyrodzenia.

Suplement jest w pełni bezpieczny i można stosować go podczas diety odchudzającej. Nie powoduje on żadnych skutków ubocznych, ponieważ składa się z wyciągów z roślin oraz aminokwasów – brak w nim chemicznych dodatków niewiadomego pochodzenia. Jedno opakowanie preparatu zawiera 60 tabletek, które stosuje się przez miesiąc, można je kupić na stronie internetowej producenta. Ważne jest, aby kuracja trwała kilka miesięcy, aby efekty były zauważalne.