Depilacja miejsc intymnych

Depilacja miejsc intymnych

Jakiś czas temu depilacja miejsc intymnych była nie do pomyślenia. Jednak dziś zbędnych włosków pozbywamy się nie tylko ze względów wygody, ale również ze względów higienicznych i estetycznych. Jaka metoda depilacji będzie odpowiednia do tych delikatnych okolic? Lepiej wybrać krem do depilacji miejsc intymnych, czy może lepsza będzie depilacja laserowa?

Depilacja miejsc intymnych za pomocą kremów

Kremy do depilacji miejsc intymnych to jeden z najchętniej wybieranych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Jest to metoda całkowicie bezbolesna, a włoski szybko znikają. W składzie takich preparatów znajdują się substancje chemiczne – najczęściej pochodne kwasów, które rozpuszczają keratynę, czyli białko, które buduje strukturę włosa.

W związku z tym, że kremy takie zawierają w swoim składzie środki chemiczne, mogą wywoływać podrażnienia. Dlatego też nie wszystkie specyfiki nadają się do depilacji miejsc intymnych. By pozbyć się włosków z tych okolic należy wybierać preparaty przeznaczone do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Zwykle w takich kremach znajdują się dodatkowe substancje wykazujące działanie kojące oraz łagodzące.

Ponieważ kremy do depilacji mogą wywoływać reakcje alergiczne, należy wykonać próbny zabieg. Jak to wykonać? Niewielką ilość kremu należy nałożyć na maleńki fragment skóry i postępować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku można przystąpić do właściwej depilacji.

Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba dokładnie oczyścić miejsce depilacji. Następnie musimy nałożyć grubą warstwę preparatu i odczekać kilka minut (czas oczekiwania podany jest na opakowaniu). Ten czas potrzebny jest do zadziałania substancji chemicznych, które znajdują się w składzie kremu. Następnie za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania należy zebrać krem. Należy to robić delikatnie, nie dociskając zbyt mocno szpatułki do ciała. Pozostałość kremu trzeba zmyć pod strumieniem letniej wody. Pod żadnym pozorem nie należy wsmarowywać resztek specyfiku w skórę.

Gładką skórą w miejscach intymnych można cieszyć się przez kilka dni.

Wszystko o depilacji laserowej

Zamiast kremu do depilacji niektórzy decydują się na zabieg depilacji laserowej. Okazuje się, że jest to metoda na trwałe usunięcie włosków.

Na czym polega taki zabieg? Promieniowanie laserowe o określonej długości fali zostaje zamienione w ciepło. To z kolei sprawia, że struktura włosa ulega degradacji, a co za tym idzie – włos w tym miejscu już nigdy nie wyrośnie. Trzeba jednak wiedzieć, że laser nie usunie wszystkich włosków za pierwszym razem. Jest to niemożliwe, ponieważ promieniowanie jest w stanie pozbyć się owłosienia w fazie wzrostu. Jak wiadomo – nie wszystkie włoski znajdują się w fazie anagenu w tym samym czasie. Dlatego potrzebne jest kilkakrotne powtórzenie takiego zabiegu.

Nie wszystkie osoby mogą przystąpić do usuwania włosków tą metodą. Okazuje się, że chęć skorzystania z takiego zabiegu należy skonsultować z lekarzem. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, do której należą między innymi: ciąża, bardzo mocna opalenizna, różne choroby skóry – bielactwo, łuszczyca, skłonność do blizn i przebarwień.

Przed zabiegiem do depilacji laserowej trzeba oczywiście odpowiednio przygotować swoją skórę. Na kilkanaście dni przed planowanym zabiegiem powinniśmy usunąć włoski z miejsc intymnych. Chodzi o to, żeby włoski w dniu depilacji laserowej miały długość około dwóch milimetrów. Trzeba również pamiętać, że skóra po depilacji laserowej zwłaszcza w miejscach intymnych wymaga odpowiedniej troski i pielęgnacji. Dlatego też, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci podrażnień i uczuleń. Należy unikać wystawiania miejsc intymnych na działanie promieni słonecznych, w tym solarium. Ponadto dobrze jest wstrzymać się od wykonywania peelingów na około dwa tygodnie po zabiegu.

Którą metodę depilacji wybrać?

Zarówno kremy do depilacji miejsc intymnych, jak i laserowe usuwanie włosków ma swoje wady i zalety. Nie ukrywam, że depilacja za pomocą lasera jest najlepszym sposobem na trwałe usunięcie włosków. Niestety zabieg ten ma dwie wady – sporo kosztuje oraz jest to zabieg bolesny. Zabieg ten może być znacznym obciążeniem dla portfela zwłaszcza, gdy depilację musimy powtórzyć kilka razy.

A kremy do depilacji miejsc intymnych? Są z pewnością tańsze od laserowego usuwania włosków i do tego jest to sposób bezbolesny. Niestety wadą tej metody depilacji jest jej krótkotrwałość. Włoski odrastają po kilku dniach i znów trzeba powtórzyć zabieg. Na szczęście depilacja za pomocą kremów trwa krótko i nie sprawia żadnych problemów.

Którą metodą zatem wybrać? Jeśli jesteśmy odporni na ból i wydatek rzędu kilkuset złotych za jeden zabieg nam nie straszny, wówczas możemy zdecydować się na depilację laserową. Jeśli jednak nie jesteśmy bogaczami bądź szkoda nam pieniędzy na taki zabieg, wówczas wybierzmy krem (na przykład Revitol Hair Removal), za pomocą którego pozbędziemy się niechcianego owłosienia nie tylko z miejsc intymnych.