Łazienka – centrum naszego domu

Łazienka – centrum naszego domu

Łazienka to dość specyficzne pomieszczenie w naszym domu, które wymaga równie niestandardowego traktowania. Mimo swojego niedużego metrażu musimy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie nie tylko funkcjonalności i bezpieczeństwa, lecz również wygodnego rozstawienia sprzętu. Dziś pomożemy wam w optymalnym zaprojektowaniu waszej łazienki!

To nie takie łatwe!

Projektowanie łazienki to dość karkołomne zadanie, które wymaga myślenia perspektywicznego. Kluczowym punktem przy tworzeniu projektu jest to, gdzie znajduje się pion kanalizacyjny. To on będzie decydował o tym, gdzie zostaną usytuowane urządzenia mające odpływ blisko podłogi takie jak sedes czy wanna. Co więcej, niektórzy właściciele domów jednorodzinnych mogą sobie pozwolić na posiadanie w łazience okna! Najlepszym pomysłem będzie jednak nieumieszczanie niczego wokół niego. Nie inaczej jest na przykład z pralką! Musi być ona ustawiona w taki sposób, aby zawsze umożliwić nam dostęp do niej! Nikt przecież nie chce niepotrzebne przeciskać ręki czy odsuwać innych elementów w łazience!

Sztuczki i ułatwienia

Czas wspomnieć o pewnych sztuczkach, które możemy zastosować w naszej łazience. Jeżeli nasze pomieszczenie przeznaczone na łazienkę jest dość małe, możemy w prosty sposób je optycznie powiększyć, przez co nie będziemy się w niej czuć jak w klitce. Wystarczy zastosować duże lustro nad umywalką i sami zauważycie tę zmianę! Przejdźmy do kwestii kosmetyków, które przecież trzeba gdzieś trzymać! Jeżeli mamy dostępne więcej niż kilka metrów kwadratowych, spokojnie możemy zdecydować się na szafki stojące, gdyż nie „ukradną” nam one powierzchni. Odwrotnie będzie, gdy mamy tych metrów trochę mniej, trzeba skorzystać z mebli wiszących!

Podsumowanie

Projektowanie wnętrza, a dokładnie łazienki to wcale nie taka prosta sprawa! Naprawdę trzeba się namyślić i natrudzić, aby w tak małym pomieszczeniu, zmieścić wszystko, co jest tam potrzebne. Nie ma co się jednak załamywać! Skoro innym się udało, to czemu by nie miało się tak stać w waszym przypadku! Wystarczy tylko trochę pogłówkować!