Mleko Nestle

Mleko Nestle

Zdrowie malucha jest najważniejsze dla rodziców, nic dziwnego więc, że starannie próbują oni dobrać dietę swojego potomka – tak, aby dostarczała ona odpowiednich witamin i minerałów. Nie od dziś wiadomo, że składniki odżywcze są priorytetem w zbilansowanej diecie, to one bowiem wspierają odpowiedni wzrost malucha i rozwój. Ważne jest więc, aby sposób odżywiania dziecka spełniał nasze oczekiwania co do właściwego zapotrzebowania organizmu w składniki odżywcze.

Niemałe kontrowersje, od lat, wzbudzało mleko modyfikowane. Znajdziemy ich zwolenników oraz przeciwników. Czy zatem mleko modyfikowane nie jest dobrym rozwiązaniem dla malucha, skoro w każdym sklepie są dostępne mleka, mi.in mleka modyfikowane Nestle?

Faktem jest, że nie każda mama ma wystarczająco dużo pokarmu albo nie ma go wcale, aby karmić swoje maleństwo. Wówczas zbawieniem okazuje się mleko modyfikowane. Oczywiście, uważa się, że mleko matki jest najlepsze, ale warto zaznaczyć, że mleko modyfikowane nie jest złe i świetnie spełnia swoją rolę.

Jakie są zalety mleka modyfikowanego?

Zalet jest naprawdę mnóstwo! Przede wszystkim:

  • mleko modyfikowane jest bardziej sycące – dziecko jest dłużej najedzone, ponieważ dłużej trawi. Brzuszek maleństwa jest zatem dłużej pełny,
  • dużym plusem jest bez wątpienia kontrola ilości mleka spożywanego przez malucha – jest to pomocne przy organizacji i ustalaniu harmonogramu karmienia,
  • dziecko może nakarmić każdy – nie musi być to mamusia, dzięki czemu w rodzinie zostają pogłębione więzi,
  • mama nie musi przestrzegać stricte diety, aby nie zaszkodzić dziecku,
  • mleko modyfikowane jest zawsze pod ręką, więc mama nie musi odciągać pokarmu zawsze, kiedy ma zamiar wyjść bez dziecka,
  • mleko modyfikowane jest dobrym rozwiązaniem, gdy mama choruje i przyjmuje leki – jest to stanowczo bezpieczniejszy sposób karmienia dziecka podczas choroby.

Warto również podkreślić, że mleko modyfikowane zawiera w swoim składzie witaminy, minerały, laktozę, tłuszcze, prebiotyki, probiotyki, dzięki czemu dziecko może się prawidłowo rozwijać i ma dostarczone najważniejsze składniki odżywcze – mleko modyfikowane z pewnością odpowiednio zadba o każde maleństwo.

Wybierając mleko modyfikowane Nestle, mamy mogą być spokojne o swoje maluchy. Mleko Nestle jest dokładnie przebadane i w stu procentach bezpieczne dla malucha. Każdego dnia mleko to dostarcza składniki pokarmowe niezbędne do optymalnego rozwoju psychofizycznego. Przeznaczone jest dla zdrowych dzieci, ale również dba o maluchy z podwyższonym ryzykiem wystąpienia alergii na białka mleka krowiego.

Warto podkreślić, że receptury mlek modyfikowanych Nestle są ciągle udoskonalane w oparciu o wyniki najnowszych badań naukowych – po to, aby lepiej odpowiadać na potrzeby maluchów. Dlatego też, w mleku od Nestle znajdziemy immunoskładniki, czyli witaminę D, cynk, żelazo, które mają znaczący wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.