Pluskwy w domu – przyczyny i rozwiązania problemu

Pluskwy w domu – przyczyny i rozwiązania problemu

Pluskwy to relatywnie małe i niepozorne szkodniki, które jednak potrafią wyrządzić wiele szkód. Jeśli ktoś budzi się z małymi, ale swędzącymi i bolesnymi śladami ugryzień na całym ciele, jest bardzo prawdopodobne, że ma problem właśnie z inwazją pluskiew. Zwłaszcza, jeśli ugryzienia są blisko siebie (często w prostej linii).

Nikt z pewnością nie chciałby być co noc podgryzany przez insekty – sama myśl o tym zapewne wywoła u wielu osób obrzydzenie. Niestety, choćbyśmy nie wiadomo jak dbali o higienę i porządek w domu, wciąż może się okazać, że nie uda nam się tego uniknąć. W takim razie, jakie są przyczyny problemów z pluskwami w domu? Jak można takie problemy rozwiązać? Wszystkie te kwestie dokładnie omówimy poniżej.

Skąd mogą brać się pluskwy w domu?

Przyczyn inwazji pluskiew w domu może być wiele. Tą najbardziej oczywistą jest przyniesienie ich ze sobą z innego miejsca. Bardzo przykrą, ale relatywnie często spotykaną nieprzyjemnością jest pojawienie się pluskiew po wakacjach czy wyjeździe służbowym. Nawet w wysokiej klasy hotelach, schroniskach czy domkach letniskowych może się zdarzyć, ze pojawią się pluskwy. Pechowcy mogą przynosić je również z miejsc, w których nie spali, ale spędzili w nim wiele godzin, takich jak przykładowo pociąg czy zakład pracy.

Z uwagi na wspomniany już niewielki rozmiar pluskiew, jest bardzo prawdopodobne, że kiedy ukryją się w torbie czy plecaku, niekoniecznie je zauważymy dopóki nie będzie już za późno. Następnie pójdzie już z górki, ponieważ podobnie, jak w przypadku wielu innych szkodników (chociażby karaluchów), pluskwy szybko się namnażają.

Jest więc niezwykle istotne, aby zdusić problem w zarodku. W przeciwnym wypadku bardzo szybko problem zacznie się pogłębiać, a pluskwy mogą się zagnieździć nawet w całym budynku (przy okazji warto wspomnieć, że tak, jak my możemy „przekazać je” sąsiadom, tak również i w naszym mieszkaniu mogą pojawić się po raz pierwszy właśnie z powodu wcześniejszego dotarcia do sąsiednich mieszkań).

Jak szybko i skutecznie rozwiązać problem z pluskwami?

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zwalczanie pluskiew warszawa jest zlecenie tego zadania firmie, która zajmuje się tym na co dzień. Druga opcja to zakup środków do eksterminacji szkodników i samodzielne zlokalizowanie i usunięcie pluskiew. Trzeba jednak wskazać, że ta druga opcja jest bardziej męcząca i czasochłonna, a ponadto może być mniej skuteczna.

Co więcej, wiele osób mogłoby brzydzić się procesu usuwania pluskiew. Warto więc rozważyć zwrócenie się po pomoc do eksperta w tej dziedzinie.