Suknie ślubne – jakie trendy?

Suknie ślubne – jakie trendy?

Wesele to uroczystość przez wielu uważana za najważniejszą uroczystość w życiu. Zwykle mówi się o nim, że to ten jeden, jedyny najpiękniejszy dzień. Zwłaszcza kobiety, będąc jeszcze młodymi dziewczynami, w najskrytszych marzeniach śnią o pięknym ślubie, pełnym gości, w jakiejś niebanalnej, malowniczej scenerii. Ona w pięknej białej sukni z koronki, tiulu lub organzy, On w idealnie skrojonym garniturze lub nawet smokingu. Mały kościół, gdzieś w polu, ciepły miesiąc, słońce. Bukiet pachnących kwiatów. Gdy już faktycznie stajemy przed faktem tego wydarzenia, tak naprawdę nie wiemy, od czego zacząć, bo okazuje się, że organizacja ślubu to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Do załatwienia jest mnóstwo spraw, począwszy od sali, księdza, orkiestry, fotografa, kamerzysty, po mnóstwo innych atrakcji, które chcemy mieć na swojej uroczystości. Często na równi z tymi rzeczami stawiamy strój, czyli suknie ślubne. I tu dopiero zaczyna się prawdziwa fantazja i utrapienie zarazem. Jaką wybrać? Długą czy krótką? Śnieżnobiałą czy może kremową? Z dekoltem czy bez? Na krótki rękaw, na długi, a może na cieniutkich ramiączkach? Z czego mamy mieć tę suknię? Z tafty, muślinu, szyfonu? A może z tiulu, organzy lub satyny? Skromna i prosta czy duża, szeroka, w typie princessy, z kołem u dołu? Wiele kobiet ma dylemat czy taką suknię kupić w salonie z sukniami ślubnymi czy może uszyć u zaufanej krawcowej? Niektóre (choć te panie należą do zdecydowanej mniejszości) idą na kompromis i strój wypożyczają.

Moda ślubna to istne szaleństwo. Zmienna z roku na rok, z sezonu na sezon. Oferuje coraz to nowe fasony i style. Nic więc dziwnego, że przyszła pani młoda po kilku odwiedzinach sklepów z odzieżą ślubną jest zupełnie zdezorientowana, którą z sukien ma nabyć, gdyż w każdej przemierzonej wygląda ładnie, atrakcyjnie i jak milion dolarów.

Tu z pewnością warto zdać się na profesjonalną pomoc osoby, która te suknie sprzedaje. Na ogół są to doświadczone stylistki, często osoby bardzo dobrze znające ogólnoświatowe trendy. Dość szybko potrafią ocenić, jakim typem jesteśmy (gruszka, jabłko, a może wymarzona, klasyczna klepsydra) i tym samym potrafią z czeluści wielu powłóczystych strojów wybrać te, które będą pasowały do naszej sylwetki.

Nasz wygląd w tym dniu ma znaczenie pierwszorzędne. Jeżeli więc decydujemy się, by cała uroczystość była elegancka, równie elegancko musimy się prezentować. Wszak przez cały dzień i noc jesteśmy królową balu u boku króla. Warto uczynić swój ślub wyjątkowym i niezapomnianym, by wszyscy nas podziwiali i byli zachwyceni naszym wyglądem. Jeżeli w parze z przepięknym wyglądem będzie szła wygoda i szyk, ten najważniejszy dzień w naszym życiu z pewnością zapadnie nam w pamięć, a goście weselni jeszcze przed długi czas będą wspominać, na jakiej wytwornej uroczystości mogli się bawić.