Urodziny dziecka w lokalu

Urodziny dziecka w lokalu

Urodzinowe szaleństwo

Znacie program „Sweet Sixteen” emitowany niegdyś na antenie MTV? Pokazuje on, w jaki sposób swoje szesnaste urodziny spędzają amerykańskie nastolatki. Pomijając fakt, że impreza jest planowana z dużym wyprzedzeniem, sam dzień urodzin to istne szaleństwo! Szesnastolatkowie podjeżdżają limuzyną pod klub i z pompą są witani przez gości. Przed niektórymi rozpościera się czerwony dywan, a kreacja w której występują niekiedy jest projektowana specjalnie na ten dzień. Natomiast wypasione auto w prezencie od rodziców już nikogo nie dziwi… Moim zdaniem jest to przesada, ale chyba spodobały się – nam Polakom – takie imprezy. A przynajmniej ich namiastka.

Urodziny dziecka w lokalu

Coraz więcej rodziców decyduje się urządzić urodziny dziecka w lokalu. Dlaczego? Niektórzy dla wygody – płacisz i idziesz na gotowe. Inni zwyczajnie nie mają w domu warunków, aby urządzić imprezę. Niezależnie od tego, dlaczego decydujesz się zorganizować urodziny dziecka w lokalu ma to swoje plusy. Powiedzmy sobie wprost – jeśli stać cię na imprezę w lokalu i chcesz ją urządzić to innym nic do tego. To twoje pieniądze i twoje dziecko. Koniec, kropka. W przypadku większej liczby osób jest to naprawdę dobre wyjście.

Impreza w domu

Na imprezę w domu też potrzebujesz pieniędzy. Musisz zrobić zakupy, kupić lub upiec tort, zorganizować jakieś ozdoby. Ponadto każdy z gości będzie korzystał z toalety, gotując używasz prądu lub gazu. A rachunki rosną – może nieznacznie, ale jednak. Potem czeka cię kilka godzin w kuchni, aby przygotować potrawy. W czasie przyjęcia zamiast spędzać czas z dzieckiem i gośćmi po prostu biegasz od kuchni do stołu. Jeśli wśród zaproszonych są zarówno rówieśnicy dziecka jak i starsi członkowie rodziny praca jest podwójna. Nie dość, że musisz zadbać o dobre samopoczucie cioci, wujka, babci czy dziadka to jeszcze konieczne jest stałe kontrolowanie małych gości. Taka impreza zazwyczaj kończy się ogólnym bałaganem ze stertą naczyń na czele i bólem głowy. Wyjściem w takiej sytuacji może być urządzenie imprezy w ogrodzie. Jednak nie każdy posiada ogród, a przygotować dania i posprzątać na koniec i tak trzeba.

Dlaczego lepszym rozwiązaniem jest impreza w lokalu?

Tak czy siak wszystko przemawia za lokalem. Panuje wszechobecny mit, że urodziny dziecka w lokalu są droższe niż w domu. Czasami oczywiście tak jest, ale wszystko zależy od imprezy. Niektóre lokale są przystosowane dla dzieci. Posiadają baseny z piłkami, zjeżdżalnie, huśtawki… Taki plac zabaw połączony z restauracją. Idealne wyjście kiedy zapraszasz i rodzinę i rówieśników dziecka. Starsza część może usiąść z boku przy stole i obserwować bawiące się dzieci. A co najważniejsze – mama też może usiąść i spędzić ten czas ze wszystkimi, a nie w kuchni. Dzieci będą zadowolone z zabawy, a i rodzina nie powinna narzekać.