Buty brogsy – jak dobrać odpowiedni model? 

Buty brogsy – jak dobrać odpowiedni model? 

Buty brogsy to najbardziej uniwersalne męskie obuwie i o tym nie musimy przekonywać. Co jednak wpływa na ich popularność? Z całą pewnością jest to charakterystyczny, ale stylowy wygląd. Obuwie tego typu jest także wygodne i sprawdzi się na niejedną okazję. Jak wybrać model brogsów? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze. 

Buty brogsy – czy materiał ma znaczenie? 

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze to materiał, z jakiego są buty wykonane. Buty brogsy, żeby się elegancko prezentowały, powinny być zrobione ze skóry licowej lub zamszu. Unikaj natomiast skóry ekologicznej. Taki materiał nie idzie w parze z elegancją. Skóra naturalna nie tylko się najlepiej prezentuje, ale także jest wytrzymała i odporna na ścieranie. Brogsy wykonane ze skóry licowej będą się pięknie starzeć, jest to więc inwestycja na lata i wiele eleganckich wyjść. 

Pamiętaj jednak, że o skórę naturalną trzeba odpowiednio dbać. Dlatego zaopatrz się w odpowiednie pasty i szczotki. Dzięki temu Twoje buty nawet po kilku latach będą się prezentować, jak nowe. 

Elegancki czubek, czyli jaki? 

Choć brogsy to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, to są modele, które po prostu odstraszają. Co o tym decyduje? Bardzo często jest to czubek. Nowoczesne modele brogsów mają zaokrąglone i płaskie czubki, które nadają butom elegancji. Warto za to wystrzegać się spiczastych i zadartych czubków, które sprawiają, że buty wyglądają na kiczowate i przestarzałe. Taka moda skończyła się w zeszłym wieku i tam powinna zostać. Jeśli więc zależy Ci na elegancji to postaw na buty brogsy wykonane ze skóry licowej z zaokrąglonym i płaskim czubkiem.

Mniej znaczy lepiej – jak dobrać zdobienia? 

Prostota i minimalizm to najlepsi przyjaciele elegancji. Jeśli więc chcesz prezentować się stylowo, to musisz o tym pamiętać. Taka zasada tyczy się także wyboru odpowiednich butów garniturowych. Eleganckie brogsy wyróżniają się delikatnymi zdobieniami. Im więcej zdobień, tym mniej eleganckie obuwie się staje. Oczywiście i od tej zasady są pewne wyjątki. Na przykład przy czarnych, matowych brogsach zdobienia z boku i na czubku buta mogą wyglądać bardzo stylowo. Natomiast w połączeniu z brązem efekt może być odwrotny. 

W przypadku brązowych brogsów warto postawić na delikatne zdobienia, gdyż kolor sam w sobie jest charakterystyczny. Co ważne, brogsy tego koloru bardzo dobrze sprawdzą się z jasnymi garniturami, także lnianymi. Za to czarne buty najlepiej komponują się z klasycznymi, ciemnymi kompletami garniturowymi.