e-Darling – czym w ogóle są serwisy randkowe

e-Darling – czym w ogóle są serwisy randkowe

Nie da się zaprzeczyć, że żyjemy w szybszym tempie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jesteśmy ciągle zmęczeni, zestresowani i nie mamy na nic czasu, w tym na randkowanie. Na pomoc w takich przypadkach przychodzą zyskujące coraz większą popularność serwisy randkowe. Jednym z nich, bardzo popularnym w Polsce, jest edarling i to na jego przykładzie łatwo można wyjaśnić, czym właściwie są i jak działają serwisy randkowe. Czy trzeba za nie płacić i czy da się na nich rzeczywiście znaleźć potencjalną drugą połówkę?

Jak używać portali randkowych?

Pierwszym krokiem do znalezienia swojej bratniej duszy w serwisie randkowym jest zawsze rejestracja. W większości serwisów jest ona bardzo szybka, prosta i nie wymaga dużo informacji. Edarling jednak decyduje się na przedstawienie nowym użytkownikom bardzo rozbudowanego testu do wypełniania, aby później móc jak najlepiej dobierać do siebie potencjalnych partnerów. W każdym przypadku konieczne będzie podzielenie się swoimi danymi osobowymi i zdjęciem. Następnie, zależnie od strony, będziemy mogli zapoznać się z osobami, które portal sam nam zarekomenduje, a także wybrać kogoś na „chybił-trafił”. Na niektórych serwisach wymagane jest, aby przed nawiązaniem kontaktu obie strony wzajemnie dały sobie serduszko czy inny symbol wyrażenia zainteresowania. Na innych można napisać do kogoś bezpośrednio, chociaż na ogół za opłatą.

Czy korzystanie z portali randkowych jest płatne?

Większość portali posiada możliwość założenia darmowego konta, jego funkcje są jednak zazwyczaj bardzo mocno okrojone i istnieje ono tylko po to, aby skłonić użytkowników do zapłacenia za konta premium. Na ogół mając do dyspozycji tylko konto bezpłatne i tak każde wysłanie wiadomości do osoby, która nas zainteresuje będzie nas nieco kosztowało. Poza tym możliwe, że dodatkowo będziemy musieli zapłacić za wyświetlenie osób rekomendowanych dla nas lub za zapoznanie się z większą ilością informacji o danej osobie. Strony randkowe są biznesami i ich głównym celem jest zarabianie, toteż przy wyborze serwisu warto zastanowić się, ile jesteśmy skłonni wydać i podejmować decyzję także pod tym kątem.

Jakie są zalety portali randkowych?

Przede wszystkim są one zbawieniem dla osób, które nie mają za wiele czasu, a mimo to chcą znaleźć swoją drugą połówkę. Większość portali oferuje także swoje aplikacje mobilne, które pozwalają na wyszukiwanie partnerów i kontakt z nimi bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdujemy. Daje to dużą elastyczności i pole manewru.

Serwisy randkowe to ciekawy trend, który tylko rośnie w popularności. Jeśli czyjś tryb życia nie pozwala na tradycyjne randkowanie, to randkowanie online może być świetnym rozwiązaniem.