E-sport – dowiedz się, w co warto grać!

E-sport – dowiedz się, w co warto grać!

Znane jako e-sport, konkurencyjne gry nie są w rzeczywistości niczym nowym. Ich historia sięga początków gier wideo, w wypełnionych dymem arkadach lat 70-tych i 80-tych, gdzie tłumy stawiały zakłady na najlepszych lokalnych graczy. W miarę dojrzewania przemysłu gier, wzrosła konkurencja na rynku. Pod koniec lat 90-tych ligi i turnieje tworzyły się wokół strzelanek jednoosobowych, takich jak Quake i Unreal, a ludzie wygrywali prawdziwe pieniądze i zdobywali sławę.

Te wczesne lata charakteryzowały się pewnym rodzajem kruchości, nieróżniącym się zbytnio od kształtowania się jakiejkolwiek dziedziny sportu, od baseballu do piłki nożnej na arenie światowej. Powstały ligi, następnie zostały złożone, później zastąpione przez inne, które znów z kolei zostały złożone. Kanały telewizyjnie nieporęcznie flirtowały z transmisjami branżowymi, tylko po to, aby zrezygnować z nich wśród słabych ocen.

  1. Renesans e-sportu

W ciągu ostatniej pół dekady, przemysł przeszedł jednak coś w rodzaju renesansu. Widownia gwałtownie wzrosła, np. ponad 14,7 mln osób oglądało finały Mistrzostw Świata Ligi Legend 2016. Coraz więcej graczy również przybywa na mecze. League od Legends, czyli najpopularniejszy sport, szczyci się ponad 30 milionami graczy każdego miesiąca. Co więcej, każdy od reklamowców do inwestorów kapitału kładzie miliony na tę gałąź przemysłu.

Tymczasem dzięki postępowi w technologii video-streaming i szeroko pasmowego internetu, e-sporty http://CsCenter.pl są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

  1. Jak wyglądają rozgrywki e-sportu?

To świetny czas na zaangażowanie się w gry e-sportowe. Dla osób z zewnątrz, które chcą spróbować swoich sił w sportach e-sportowych, a nawet dla przypadkowych graczy, branża ta prezentuje zniechęcającą powierzchowność. Dla większości gier, nie ma jednej ligi, jak NFL w piłce nożnej lub MLB w baseballu, która obejmuje większość aktywnych graczy i gier. Nie ma ESPN lub odpowiednika poniedziałkowej piłki nożnej co tydzień, zapewniając kibicom punkt kompleksowej obsługi, gwarancję czasu i kanału do oglądania występów najlepszych zespołów. Na dodatek e-sport jest gatunkiem samym w sobie. Istnieje tyle samo odmian e-sportów, ile jest tradycyjnie sportów.

Zamiast tego, mecze e-sportowe odbywają się cały czas, transmitowane strumieniowo prosto z domowego PC gwiazdy gier. Organizowane są również całoroczne turnieje prowadzone przez różne organizacje na całym świecie. Te, choć liczne, nie są zwykle ujednolicone w żadnej strukturze formalnej.

  1. Najpopularniejsze gry w dziedzinie e-sportu

Mimo powierzchownej trudności w uściśleniu kierunku gry to faktem jest, że kiedy już znajdziesz grę do naśladowania, nigdy nie będziesz miał problemu ze znalezieniem meczu. Musisz tylko wiedzieć, gdzie szukać. Zasadniczo, każda gra, w którą można grać konkurencyjnie, m potencjał, aby być na miarę turnieju.

Dowiedz się, jakie popularne gry są dostępne:

– League of Legends

– Dota 2

– Counter-Strike: Global Offensive

– Overwatch