Gdzie można pożyczyć pieniądze będąc zadłużonym?

Gdzie można pożyczyć pieniądze będąc zadłużonym?

Zadłużenie jest wśród Polaków coraz częstszym problemem. Czasami wystarczy jeden nagły wydatek, wypadek, utrata pracy czy inne zdarzenie, aby spowodować nagłe pogorszenie się sytuacji finansowej. Może się wtedy zdarzyć, że jeśli później potrzebować będziemy dodatkowych funduszy, to w banku usłyszymy jedynie odmowę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Gdzie zwrócić się o pożyczkę i co zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na jej otrzymanie?

Zadłużenie nie przekreśla możliwości otrzymania korzystnej pożyczki

Jeśli potrzebna jest nam dodatkowa gotówka, w pierwszej kolejności myślimy na ogół instynktownie o zwróceniu się do banku. Problem w tym, że osoby zadłużone w większości przypadków nie będą miały możliwości otrzymania tam kredytu. Nawet jeśli, to nie zawsze będzie on korzystny.

Wydawać by się mogło, że pożyczka dla zadłużonych nie może być udzielana na atrakcyjnych warunkach. W praktyce jednak okazuje się, że często znaleźć można bardzo dobre oferty. Rozsądnym rozwiązaniem jest także skorzystanie z usług dobrego pośrednika kredytowego. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu będzie on w stanie pozyskać pożyczkę na dobrych warunkach nawet w bardzo trudnej sytuacji.

Konsolidacja sposobem na podwyższenie zdolności kredytowej

Nagromadzenie się wielu zadłużeń źle służy nie tylko naszemu portfelowi, ale także i naszej zdolności kredytowej. Jest to problematyczne, kiedy potrzebne nam są dodatkowe środki. Konsolidacja zobowiązań to ciekawe rozwiązanie, które pozwala zarówno dać nieco ulgi portfelowi, jak i zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Za jej pomocą wiele różnych zobowiązań można połączyć w jedno, o racie niższej niż suma rat skonsolidowanych zadłużeń. Wiąże się to co prawda z wyższym całkowitym kosztem kredytu (lub pożyczki, ponieważ konsolidacji można dokonać zarówno w banku, jak i firmie pożyczkowej), ale za to pozwala poprawić swoją bieżącą sytuację finansową.

Co więcej, może się okazać, że podczas konsolidacji możliwe będzie dobranie dodatkowej gotówki, która zostanie nam przekazana, a jej suma dodana do całkowitego kosztu kredytu. W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu.

Nawet jeśli nie uda nam się uzyskać kolejnych środków w ramach konsolidacji, to po jej wykonaniu jest znacznie większa szansa, że atrakcyjna pożyczka dla zadłużonych znajdzie się w zasięgu naszych możliwości.

Trzeba jednak podkreślić, że konsolidacja w banku jest bardzo wymagająca i również w tym przypadku bez pośrednika kredytowego się prawdopodobnie nie obejdzie. Znacznie łatwiej jest za to uzyskać pożyczkę konsolidacyjną w firmie pożyczkowej.