Jak można uniknąć pogorszenia relacji damsko-męskich?

Jak można uniknąć pogorszenia relacji damsko-męskich?

Budowanie trwałych relacji damsko-męskich wymaga intensywnych wysiłków. Satysfakcjonujący związek to taki, w którym pod uwagę brane są zawsze potrzeby i oczekiwania obojga partnerów. Istnieje wiele przyczyn rozpadu relacji między mężczyzną a kobietą. Z każdego rozstania warto wyciągać wnioski, które pomogą nam uniknąć kontynuowania złych zachowań w przyszłości.Istnieje również kilka sposobów, które mogą nam pomóc uniknąć utraty bliskiej nam osoby.

Czy wsłuchujesz się w potrzeby swojej drugiej połówki?

Jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związku jest ignorowanie potrzeb bliskich nam osób. Oczywiście ciężko jest zaspokajać potrzeby osoby, która nas o nich nie informuje. Niezmiernie istotne jest więc to, aby swoje potrzeby komunikować w sposób jasny i klarowny. Niektóre osoby mają jednak problem z wyrażaniem swoich oczekiwań. Warto więc uważnie obserwować zachowanie swojego partnera.

Być może bliska nam osoba mówi o swoich potrzebach, ale wyraża je w mało konkretny sposób. Nie mniej jednak nie zwalnia nas to z obowiązku zaspokajania potrzeb naszej drugiej połówki. Bardzo dużym problemem par, zwłaszcza tych, których związek trwa stosunkowo długo, jest ignorowanie potrzeb naszego partnera.

Stagnacja w związku, a także brak czasu spowodowany obowiązkami zawodowymi mogą doprowadzić do tego, że nie będzie nam się chciało zaspokajać potrzeb bliskiej nam osoby. W trudnych momentach warto jednak rozmawiać, po to, aby całkiem nie stracić kontaktu z nią. Utrata wzajemnego zainteresowania może bowiem bardzo często doprowadzić do zakończenia związku.

Staraj się poświęcać partnerowi czas

Relacje damsko-męskie, które są prawdziwie satysfakcjonujące to takie, w których partnerzy poświęcają sobie dużą ilość czasu. Oczywiście to, że powinniśmy poświęcać partnerowi czas nie oznacza, że będziemy musieli rezygnować z naszych własnych zainteresowań i pasji. Nie zawsze będziemy również musieli spędzać czas jedynie z partnerem. Czasami będziemy mogli wspólnie wyjść do znajomych, a czasami spotkać się z bliskimi nam osobami bez partnera. Niezmiernie ważne jest to, aby zachować w tym wszystkim równowagę.

Jeżeli uważamy, że nasza druga połówka spędza z nami zbyt mało czasu, powiedzmy jej o tym. Nikt bowiem nie posiada zdolności zajrzenia w umysł innej osoby, a niektórych rzeczy naprawdę ciężko się domyślić. Poza tym, dojrzały związek nie powinien być oparty na domysłach, ale na szczerej rozmowie, podczas której zostaną zakomunikowane potrzeby obydwu osób.

Nawet jeżeli dużo pracujemy i brakuje nam czasu dla naszego partnera, starajmy mu się to w jakiś sposób wynagrodzić. Jeśli w tygodniu nie mamy czasu na randkę, zrekompensujmy to naszej drugiej połówce podczas weekendu. Starajmy się być również otwarci na drugą osobę i szanujmy ją. Niezmiernie ważne jest to, aby podczas randki nie odbierać telefonów służbowych. Zmuszanie się do wychodzenia z partnerem, kiedy jesteśmy naprawdę zmęczeni nie jest dobrym pomysłem. Lepiej przełożyć wyjście niż udawać, że dobrze się bawimy, podczas gdy tak naprawdę marzymy o ciepłym łóżku.

Więcej ciekawych informacji o relacjach damsko-męskich możecie znaleźć na stronie uwodzenie.org. Dowiecie się między innymi, jak poderwać dziewczynę i dużo więcej.