Jakią kurtkę dziecięcą wybrac na zimę?

Jakią kurtkę dziecięcą wybrac na zimę?

Zima to czas, w którym szczególnie powinniśmy dbać o zapewnienie sobie ciepła. W naszym klimacie temperatura potrafi spaść nawet do dwudziestu stopni poniżej zera. To dla organizmu bardzo trudne warunki. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć jak przed tak niską temperaturą się chronić. Bardzo istotne jest ubieranie warstwowe, które pozwala na dostosowanie ubioru do warunków pomieszczenia, do którego się wybieramy. Na zewnątrz jednak kluczowym elementem ubioru jest kurtka.

Zimowa kurtka powinna być przede wszystkim ciepła. Najlepiej sprawdzają się, jeśli chodzi o tę cechę, kurtki puchowe. Najczęściej jako wypełniacz tego rodzaju kurtek stosuje się puch kaczy. Kurtki z tego materiału są lekkie i bardzo ciepłe. Dla wielu osób to jedyny rozsądny wybór, jeśli chodzi o zimowe ubranie.

Tego rodzaju kurtki wybierają przede wszystkim rodzice, dla swoich małoletnich pociech. Dorośli bowiem częściej wybierają różnego rodzaju płaszcze czy wyroby skórzane. Kurtki puchowe mają bowiem to do siebie, że nieco utrudniają ruchy, ze względu na swoją puszystość. Poza tym kurtki puchowe nie są tak reprezentacyjne jak płaszcze. Dla dzieci jednak tego rodzaju kurtki nadają się wyśmienicie. Pasują do sportowego stylu, który w większości wybiera obecnie młodzież.

Producenci kurtek puchowych dwoją się i troją, by sprostać oczekiwaniom klientów. Dla dziewczynek można znaleźć piękne, kolorowe, puchowe płaszczyki – najczęściej zdobione kokardkami lub postaciami z bajek. Dla chłopców najczęściej przeznaczone są kurtki granatowe lub zielone. Kurtki chłopięce z reguły są nieco ciemniejsze niż te dla dziewcząt. Zazwyczaj są także ozdabiane innymi elementami – na przykład samochodami lub postaciami z bajek czy gier komputerowych.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć kurtki o bardzo różnych krojach i długościach. Dzieci i ich rodzice mają więc w czym wybierać. Kurtki puchowe potrafią bowiem przybierać kształty podobne płaszczom. Znajdziemy jednak także bez trudu puchowe jednoczęściowe kombinezony dla maluchów.

Wygląd kurtki to jednak nie wszystko. Kluczową sprawą jest bowiem funkcjonalność. Kurtka musi być wygodna, dzieci bowiem zażywają dużo ruchu, muszą więc w kurtce czuć się swobodnie. Ponadto kurtka musi być szczelna i ciepła – by taka była musi być zaopatrzona w odpowiednie zapięcie. Najczęściej w kurtkach puchowych stosuje się zamki błyskawiczne, zabezpieczone dodatkowo osłoną zapinaną na rzepy. Takie zapięcie zapewnia pełną ochronę przed wiatrem i chłodem.

Ciekawym pomysłem na okrycie dziecięce są kurtki dwustronne. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie kurtki do okazji. Zazwyczaj kolory są dobierane na zasadzie kontrastu. Najczęstsze pary kolorów to biel i czerń, żółć i zieleń, czerwień i granat. Nie jest to oczywiście reguła. W sprzedaży bowiem można znaleźć najróżniejsze produkty i wybrać taki, który najbardziej odpowiada zarówno dziecku jak i rodzicom.