Kiedy zdecydować się na udrażnianie, a kiedy na wymianę rur w łazience?

Kiedy zdecydować się na udrażnianie, a kiedy na wymianę rur w łazience?

Jeżeli planujesz generalny remont, być może chcesz także wymienić wiekowe rury w łazience. Mieszkania w starym budownictwie często są wyposażone w małe łazienki, gdzie nie ma zlewu, a jego rolę przejmuje wanna. Jeśli chcesz zmienić istniejący układ lub usprawnić przepływ wody w kranach usługi hydrauliczne będą wówczas niezbędne! Sprawdź, na czym polega wymiana rur oraz, co zrobić kiedy stare rury są niedrożne!

Wymiana rur w łazience – to zadanie zostaw profesjonalistom!

Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi oraz fachowej wiedzy, aby wymienić stare rury lub położyć je w nowym miejscu, nie wystarczy Ci sam zapał do pracy i filmiki instruktażowe z YouTube! Zarówno hydraulik w Krakowie, jak i w małej miejscowości jest niezastąpiony.

Gdy przeprowadzasz remont w mieszkaniu w starym budownictwie, musisz wiedzieć, że dawniej montowano rury żeliwne i stalowe, które są bardzo podatne na korozję. Nagromadzone złogi prowadzą do zmniejszenia przepływu. Efekt? Woda w rurach płynie wolno i ma słabe ciśnienie. Wówczas wymiana rur jest absolutną koniecznością. Obecnie rury produkuje się z wysokiej klasy tworzyw PCV, takich jak:
polichlorek winylu
polietylen sieciowany
polipropylen
polibutylen

Oprócz materiału, z którego zrobione są rury, ważne jest też to, aby były one od jednego producenta.

Udrażnianie rur – hydraulik w Krakowie

W Krakowie znajduje się mnóstwo starych budynków i kamienic, których instalacje pozostawiają nieraz wiele do życzenia. Rury starego typu, o których była mowa powyżej, zatykają się i utrudniają przepływ wody. Zwykłe środki ze sklepu przeznaczone do odtykania rur mogą nie być wystarczające. Wówczas, usługi hydrauliczne są koniecznością. Gdy rury zatykają się stale, lepiej może będzie pomyśleć o ich całkowitej wymianie, ponieważ bardzo prawdopodobne, że sytuacja z niedrożnymi rurami będzie powodowała dalsze kłopoty z przepływem wody i ciśnieniem w kranach. Prace hydrauliczne wiążą się z dużym bałaganem – musisz być tego świadomy, zwłaszcza, gdy chodzi o całkowitą wymianę rur. Korzyści jednak z tego tytułu są naprawdę spore.

 

Nawet jeżeli zamierzasz sprzedać mieszkanie w starym budownictwie, wiedz, że sprawne, nowe rury w łazience zdecydowanie podnoszą ostateczną cenę Twojego lokalu. Przy sprzedaży warto poinformować nabywców, że w mieszkaniu zainstalowane są nowe rury. Szukając hydraulika zdecyduj się na ofertę, która możliwie, jak najwięcej pozytywnych opinii, a firma zajmuje się w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania.