Czy upominki ślubne są konieczne?

Czy upominki ślubne są konieczne?

Jeśli planujesz swój ślub i pilnujesz swojego budżetu, możesz się zastanawiać „czy potrzebne są upominki ślubne?”

To bardzo częste pytanie, które zadaje wiele panien młodych, gdy próbują określić najlepsze wykorzystanie swojego budżetu. Niestety nie ma łatwej odpowiedzi.

Technicznie rzecz biorąc, nie musisz dawać gościom weselnej upominki na swoim weselu. Podobnie większość gości nie spodziewa się otrzymać upominku weselnego. Jednak dawanie przysług weselnych jest miłym akcentem i znaczącym sposobem na okazanie wdzięczności za ich obecność.

Przyjrzyjmy się pytaniu „czy upominki ślubne są konieczne”, a także zobaczmy kilka wskazówek dotyczących rozdawania upominków ślubnych przy napiętym budżecie.

Powód, dla którego powinieneś mieć upominki ślubne.
Jedynym celem upominków weselnych jest wyrażenie wdzięczności przez młodą parę za poświęcenie czasu na przyjście na ślub i wesele.

Mimo że para roześle swoim gościom kartki z podziękowaniami po ślubie, mały upominek weselny to przemyślany sposób, w jaki para może podziękować swoim gościom za ich miłość i wsparcie.

Powód, dla którego nie powinieneś mieć upominków ślubnych.
Najczęstszym powodem, dla którego pary decydują się nie mieć przysług ślubnych, jest to, że mają napięty budżet i nie mogą sobie pozwolić na zakup prezentów.

To bardzo uzasadniona obawa. Mimo że większość przysmaków weselnych jest dość tania, cenę jednostkową należy pomnożyć przez liczbę obecnych gości.

Jeśli naprawdę chcesz sprawić swoim gościom upominek weselny, upewnij się, że masz w swoim budżecie weselnym sekcję poświęconą specjalnie upominkom weselnym. Zapewni to, że będzie wystarczająco dużo pieniędzy, aby dać każdemu gościowi upominek weselny jako dowód wdzięczności.

Niedrogie pomysły na wesele.
Jeśli istnieje problem z budżetem weselnym, ważne jest, aby pamiętać, że upominki ślubne nie muszą być drogie lub ekstrawaganckie. Oto kilka świetnych pomysłów na niedrogie upominki ślubne.

Naprawdę prostym i niedrogim pomysłem na upominek weselny jest podarowanie każdemu gościowi jednego kwiatka. Jeśli już pracujesz z kwiaciarnią w zakresie bukietów i dekoracji, możesz przedyskutować swoje opcje i wynegocjować przystępną cenę, ponieważ już u nich kupujesz.

Alternatywnie możesz dać swoim gościom sztuczną wersję jednego ze swoich ślubnych kwiatów. Mogą być one dość niedrogie i mogą również służyć jako trwałe przypomnienie o Twoim ślubie.

Innym sposobem, aby upominki ślubne były bardziej przystępne, jest omówienie opcji z dystrybutorami upominków ślubnych. Wiele z nich prawdopodobnie ma dostępne przedmioty z wyprzedaży, a także przedmioty ze zniżką. Mogą to być na przykład krówki weselne.

Nigdy nie zapomnij sprawdzić ofert online. Rynek jest wręcz przepełniony najróżniejszymi drobiazgami, które można podarować jako upominek weselny. Istnieje wiele bardzo niedrogich opcji, które świetnie sprawdzą się jako upominek weselny dla Twoich gości! Oto kilka przykładów.
• otwieracze do butelek z zawieszkami.
• słoiczki z czystym miodem
• krówki ślubne
• świeczki