Lipoliza laserowa – usuń tkankę tłuszczową i ujędrnij skórę!

Lipoliza laserowa – usuń tkankę tłuszczową i ujędrnij skórę!

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób mierzy się z przykrymi konsekwencjami nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom problem dotyczy obydwu płci. Częściej jednak to właśnie kobiety decydują się na szukanie alternatyw w formie zabiegów, które mają pomóc w usunięciu opornej tkanki tłuszczowej oraz nieestetycznego cellulitu.

Zabieg lipolizy laserowej to jeden ze sprawdzonych i skutecznych metod walki z nadmierną tkanką tłuszczową. Polecany jest w szczególności dla tych osób, u których dieta i aktywność fizyczna nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Czym dokładnie jest lipoliza laserowa?

Wykonywana w Wirtualnej Klinice lipoliza laserowa https://wirtualnaklinika.pl/lipoliza-laserowa/ to zabieg, który pozwala miejscowo zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową, której trudno jest pozbyć się innymi metodami. Metoda wykorzystuje odpowiednio dobraną (i bezpieczną dla zdrowia) moc lasera, która wnika do opornych komórek tłuszczowych.

Wówczas dochodzi do rozerwania błon komórkowych adipocytów. Dzięki temu znajdujące się w ciele trójglicerydy zostają uwolnione, a następnie zmienione w wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Otrzymane w ten sposób naturalne związki chemiczne zostają po części wykorzystane jako źródło energii bądź usunięte z ciała w procesach metabolicznych.

W efekcie poddana zabiegowi partia ciała zmniejsza obwody. Warto przy tym wiedzieć, że moc lasera użyta do lipolizy laserowej wpływa dodatkowo na napięcie włókien kolagenowych. Jednoczesna stymulacji fibroblastów prowadzi do intensywnej produkcji nowego kolagenu elastyny, które z kolei odpowiedzialne są za ujędrnienie skóry.

Gdzie warto wykonać zabieg usuwający tkankę tłuszczową i ujędrniający ciało?

Lipoliza laserowa to zabieg, który wykonywany jest w gabinecie kliniki medycyny estetycznej. Zanim jednak wybierzesz odpowiednie miejsce, upewnij się, że lipoliza laserowa zostanie wykonana przez doświadczonego profesjonalistę z użyciem nowoczesnego sprzętu. Jest to bardzo ważne, ponieważ czynniki te wpływają na jakość, skuteczność oraz bezpieczeństwo wykonania zabiegu. Naszym zdaniem odpowiednim miejscem do wykonania zabiegu jest Wirtualna Klinika, w której doświadczeni eksperci od lat wykonują zabiegi na najwyższym poziomie.

Decydując się na wykonanie lipolizy laserowej warto pamiętać także o odpowiedniej ilości ruchu oraz diecie. Dzięki temu uzyskane efekty będą trwałe, a Ty będziesz cieszyć się wymarzoną sylwetką na lata. Wbrew pozorom wcale nie musisz wykonywać wielogodzinnych ćwiczeń. Wystarczy prosta  zmiana nawyków – np. częstsze spacery i przejażdżki na rowerze, a także spożywanie samodzielnie przygotowanych posiłków.