Na jak długo pomaga depilacja laserowa?

Na jak długo pomaga depilacja laserowa?

Posiadanie dużej ilości owłosienia, zwłaszcza na pewnych częściach ciała, jest obecnie przez wiele osób negatywnie postrzegane. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zgłaszają poczucie dyskomfortu związanego z nadmiernym owłosieniem, z uwagi na co chcą się go po prostu jak najskuteczniej pozbyć. W takiej sytuacji często decydują się na skorzystanie z obecnie bardzo popularniej usługi depilacji laserowej.

Depilacja laserowa to przede wszystkim niezwykle trwałe rozwiązanie, zwłaszcza w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia. Pojawia się jednak pytanie, co należy rozumieć w tym wypadku przez trwałość. Na jak długo pomaga depilacja laserowa? Czy może wyeliminować potrzebę golenia się na resztę życia? Odpowiadamy!

Depilacja laserowa – czy usuwa owłosienie na stałe?

Depilacja laserowa nie tylko usuwa owłosienie w bieżącym momencie, ale też, jeśli zostanie wykonane wystarczająco dużo zabiegów, może poskutkować usunięciem włosów już na stałe. Może się zdarzyć, że po jakimś czasie od zakończenia całej serii zabiegów odrosną pojedyncze włosy, ale jest to wyjątek od reguły i można sobie z nimi poradzić dodatkowymi zabiegami.

Nie oznacza to, że pojedynczy zabieg nie przyniesie żadnych efektów. Przeciwnie, już po jednym zabiegu depilacji laserowej skutki powinny być widoczne gołym okiem. Jednak, aby pozbyć się większości owłosienia, będzie trzeba przeprowadzić co najmniej kilka zabiegów.

Ich dokładna ilość zależy od okoliczności, stąd też najlepiej poprosić o informację w tej kwestii klinikę medycyny estetycznej, w której chcemy wykonać zabieg. Na szczęście taka depilacja Łódź jest zarówno szybka, jak i praktycznie bezbolesna, w związku z czym przechodzenie przez zabieg wielokrotnie nie powinno stanowić szczególnego problemu czy źródła stresu.

Co sprawia, że depilacja laserowa jest tak skuteczna?

Wysoka skuteczność depilacji laserowej może wydawać się wręcz magiczna, ale tak naprawdę jest to po prostu wynik zastosowania nowoczesnej, niezwykle precyzyjnej technologii. Pozwala ona na całkowite zniszczenie włosa (mieszka włosowego). Dzięki temu nie tylko od razu pojawia się efekt gładkiego, pozbawionego włosów ciała, ale też nawet mimo upływu czasu włos nie odrasta.

Inaczej wygląda to w przypadku bardziej tradycyjnych metod pozbywania się niechcianego owłosienia, które pozwalają tak naprawdę jedynie skracać włosy, a nie całkiem je usuwać. Dlatego przy goleniu ciała maszynką już po kilku dniach owłosienie jest z powrotem mocno widoczne, a przy depilacji laserowej efekt jest tak bardzo trwały.