Ranking kont firmowych- wybierz konto dla swojej firmy 

Ranking kont firmowych- wybierz konto dla swojej firmy 

Rachunek bankowy to niezbędny element zarządzania finansami firmy. Nie da się bez konta bankowego prowadzić firmy. Z konta dokonujemy rozliczeń z Urzędem Skarbowym, czy ZUS-em, a także kontrahentami, lub innymi przedsiębiorcami. Jeśli więc zależy Ci na efektywnym prowadzeniu działalności, to już na samym początku powinno się wziąć pod uwagę otworzenia konta firmowego. Jak wybrać najlepszą ofertę? Zobacz ranking kont firmowych

Czy do prowadzenia firmy potrzebne jest konto firmowe? 

Jedno jest pewne – nie da się prowadzić działalności gospodarczej bez posiadania rachunku bankowego. Czy jednak musi być to konto firmowe? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. W przypadku spółki cywilnej, jawnej, z o.o. i fundacji konto firmowe jest obowiązkowe. Inaczej jednak wygląda sytuacja jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą. 

W tym przypadku po prostu wymagane jest posiadanie konta bankowego, jednak przepisy nie rozróżniają, czy musi to być rachunek firmowy, czy prywatny. Warto natomiast zdecydować się na ten drugi. Dlaczego? Przede wszystkim rozdzielenie transakcji prywatnych i biznesowych gwarantuje przejrzysty obraz finansów przedsiębiorstwa. Dzięki temu możemy mieć lepszą kontrolę nad przychodami i ponoszonymi kosztami. Tym samym łatwiejsza staje się ocena efektywności prowadzonej działalności. Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą jest fakt, że w przypadku kontroli skarbowej, urząd nie ma wglądu w nasze prywatne transakcje i rozliczenia. To właśnie z tych względów warto posiadać konto firmowe. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego? Ranking kont firmowych 

Przy zakładaniu konta firmowego warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że oferta jest najlepsza na rynku i spełni nasze potrzeby. Co warto zweryfikować? Pierwszą kwestią są opłaty za prowadzenie rachunku. Coraz więcej banków oferuje darmowe rozwiązania, przy wykonaniu najprostszych czynności. Kolejnym elementem jest opłata za kartę. Zwróć także uwagę, czy poniesiesz dodatkowe koszty za wypłaty i wpłaty do bankomatów. Istotna jest również cena za przelew. 

Dużo jest więc elementów, które trzeba wziąć pod uwagę. Żeby ułatwić proces poszukiwań, możesz skorzystać z rankingu kont firmowych. To prosty i szybki sposób na znalezienie najlepszej oferty. Ranking uwzględnia powyższe czynniki, a oferty są uporządkowane od najlepszych do tych mniej korzystnych. W efekcie możesz mieć pewność, że wybrane konto firmowe jest najlepszym rozwiązaniem.