Najlepsze tematy na prowadzenie własnego bloga

Najlepsze tematy na prowadzenie własnego bloga

Zastanawiałeś się pewnie nie raz – o czym warto pisać na swoim blogu? W internecie ludzie szukają informacji dosłownie na każdy temat – mamy przecież fora tematyczne poświęcone jakiejś konkretnej dziedzinie lub jednemu (!) modelowi samochodu. Pisanie bloga jest łatwe! Jeżeli nie masz żadnego pomysłu na własnego bloga to może w tym wpisie znajdziesz jakieś fajne propozycje.

Narciarstwo – opisy poszczególnych stoków wraz ze zdjęciami. Poziomy trudności, przygotowanie i dokładny opis tras narciarskich. Porównanie stoków: rankingi według najlepszych, najdłuższych i najtańszych. Jaki sprzęt warto kupić i porady dla początkujących itd..

Polskie góry – gdzie warto pojechać i co warto zobaczyć. Opisy szlaków turystycznych wraz ze zdjęciami. Niespodzianki czekające w górach, atrakcje poszczególnych miast górskich. Co wziąć ze sobą w góry, czego unikać i na co uważać. Recenzje poszczególnych schronisk i ocena noclegów itd..

Fotografia – jak zacząć przygodę z fotografowaniem. Jaki aparat warto kupić i jakiego sprzetu używać. Czy warto zapisać się na kurs, z jakich poradników korzystać. Retuszowanie wykonanych zdjęć, techniki wykonywania fotografii. Jak manipulować światłem, jak robić zdjęcia osobom z wysokim czołem, długim nosem lub odstającymi uszami itd..

Motocykle – jaki motor dla początkującego. Najlepsze trasy motocyklowe w całej polsce, trasy górskie. Najlepsze trasy zagraniczne. Jak przygotować się na wyprawę. Ścigacz czy turystyk? Relacje z wypraw wraz ze zdjęciami. Opisy napraw poszczególnych modeli. Podstawowe usterki i zagrożenia jakie czyhają na motocyklistę itd..

Najnowsze gadżety – co się pojawiło i co warto kupić. Ceny poszczególnych zabawek. Najnowsze trendy polskie i zagraniczne. Najnowsze osiągi technologiczne. Gadżety dla niej i dla niego. Zdalnie sterowane roboty, gadżety dla turystów, kucharzy i kierowców. Co kupić na prezent  itd..

Nałogi – jak rzucić palenie, sposoby na rzucenie palenia w 7 dni. Twoje własne przeżycia i próby rzucenia nałogu. Jak wygląda życie z alkoholikiem, jak wyjść z alkoholizmu. Porady dla rodzin dotkniętych alkoholizmem. Opisy narkotyków i zagrożenia jakie ze sobą niosą. Co zrobić gdy znajdziesz u syna/córki papierosy, alkohol itp. Organizacje do których można się zgłosić po pommoc itd..

Szkoła – jaką szkołę wybrać po gimnazjum/po liceum. Gdzie iść na studia. Czy po studiach humanistycznych jest praca? Czy ciężko sobie poradzić na politechnice? Czy trzeba zdawać rozszerzoną matematykę aby poradzić sobie na informatyce. Czy można nadrobić braki z matematyki. Przyszłościowe zawody i uczelnie. Jak się efektywnie uczyć itd..
Inwestowanie – jak inwestować na giełdzie. Zasady działania giełdy. Jak zarobić na papierach wartościowych i jak kupować aukcje. Jakie książki czytać aby czegoś się nauczyć. Czy można się wzbogacić handlując akcjami spółek. Dla kogo jest giełda i jak się na niej odnaleźć itd..

Uroda – maseczki do włosów, maseczki do twarzy, pielęgnacja paznokci. Dbanie o skórę. Jak poradzić sobie z cerą trądzikową, sposoby na pryszcze. Sposoby na przetłuszczające się włosy. Jakie kosmetyki warto stosować, porównanie cen kosmetyków itd..

Diety – jak schudnąć, jak się odżywiać. Dieta cud 20kg w 10 dni. Jak pozbyć się efektu jojo. Spis najlepszych diet, zdjęcia czytelniczek. Co jeść aby chudnąć, jakie jedzenie jest niezdrowe. Suplementy diety oraz środki pomagające zrzucić kilogramy itd..

Kulturystyka – diety na masę, diety na rzeźbę. Jak zwiększyć masę. Jaki jest najlepszy plan treningowy. Jak zrobić rzeźbę. Jak pozbyć się tłuszczu, jak zredukować masę zostawiając mięśnie. Recenzje najlepszych siłowni. Rozpiski sławnych kulturystów itd..

Blogi i webmastering – jak założyć bloga, jak założyć stronę. Jakie języki trzeba umieć aby być webmasterem. Ile kosztuje założenie strony internetowej. Najlepsze hostingi. Popularne skrypty, cmsy, wtyczki, szablony. Darmowe szablony. Kurs HTMLa, CSSa, JavaScripta itd..

Podryw i randki – jak poderwać chłopaka, jak poderwać dziewczynę? Najlepsze sposoby na podryw. Jak przestać się wstydzić? Od czego zależy powodzenie podczas podrywu. Co zrobić aby on/ona zatęskniła. Jak odzyskać chłopaka. Gdzie zabrać dziewczynę. Jakie tematy są najlepsze na pierwszej randce a czego unikać itd..