Poznaj bliżej miasto Konin

Poznaj bliżej miasto Konin

Konin to miasto w środkowej Polsce, należące do województwa wielkopolskiego. Jest to miasto na prawach powiatu liczące około 73 tysiące mieszkańców. Na walory turystyczne tego miejsca wpływa jego położenie w Dolinie Konińskiej nad rzeką Wartą. Miasto charakteryzuje się długą tradycją, już przed rokiem 1293 otrzymało prawa miejskie. W XVII wieku przez miasto przeszła fala klęsk – między innymi pożary, najazd szwedzki i epidemia. Współcześnie Konin może być kojarzony za sprawą bogatych złóż węgla brunatnego i przemysłu z tym związanego. Aby poznać najnowsze wiadomości Konin i jego okolic warto sprawdzić to co ma do zaoferowania portal halokonin.pl. Co jest charakterystycznego w tym mieście i co może wzbudzać ciekawość wśród turystów? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

​Starówka w Koninie

Odwiedzając Konin warto udać się na znajdującą się w mieście Starówkę na której znajdziemy ciekawie wyglądające kamienice, niektóre z nich datowane na wiek XVI. Na Starówce charakterystycznym miejscem jest słup milowy zwany Słupem Konińskim, który jest związany z historią miasta dotyczącą szlaku bursztynowego. Przez miasto przebiegał tędy sławny szlak handlowy. Jest to jeden z najstarszych symboli tego miasta. Pochodzi z roku 1150 według istniejącej na znaku inskrypcji. Nie można też zapomnieć o charakterystycznym ratuszu, który datowany jest na wiek XVIII, a jego charakterystyczną cechą, widzianą z daleka jest wieża zegarowa, a jeśli przyjrzymy mu się z bliska to dostrzeżemy kolumny doryckie, które służą do podtrzymywania obszernego gzymsu budowli.

​Bulwar Nadwarciański w Koninie

Mierzący długość 970 metrów bulwar jest interesującym miejscem odpoczynku zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla turystów. Jest to miejsce idealne na spacery oraz jazdę rowerem. W okresie letnim funkcjonuje tutaj atrakcja związana z rejsem statkiem po rzece Warcie. Można także podziwiać w ich naturalnym środowisku ptactwo wodne, głównie łabędzie. Przewidziano również miejsce na niewielką przystań dla osób, które chcą popływać kajakiem.

​Most Toruński w Koninie

Most Toruński ma historię sięgającą czasów średniowiecza, to właśnie w tym miejscu niegdyś istniała sławna przeprawa przez rzekę Wartę do Torunia. Historią związaną z tym mostem datuje się na lata przed rokiem 1328. Wówczas wraz z mostem stała tutaj Brama Toruńska, która strzegła przeprawy przez rzekę. Sam most w dzisiejszych czasach stanowi ciekawą atrakcję turystyczną wpisującą się w pozostałe elementy należące do Starówki. Ostatni remont i renowację mostu wykonano w roku 2010.