Przeznaczenie taśm LED

Przeznaczenie taśm LED

Taśmy LED to produkt, który daje niezwykłe możliwości oświetleniowe i obecnie jest coraz bardziej popularny. Odpowiednio dobrane tego typu oświetlenie daje niesamowite efekty, gdy zostanie zamocowane przy półkach, blatach czy sufitach. Jest to znakomity pomysł na udekorowanie wnętrza lub zmianę jego charakteru.

Obecnie jest bardzo wielu producentów taśm LED i z pewnością każdy znajdzie odpowiednie oświetlenie tego typu do aranżacji pomieszczeń.
Jeśli się zdecydujemy na tego typu oświetlenie, powinniśmy je dobrze dopasować do określonej powierzchni.

Jak dobrać odpowiednią taśmę led do konkretnego pomieszczenia?

Taśmy led różnią się typem i rozmiarem diod, kierunkiem świecenia oraz materiałem, z którego są one wykonane. Ich przeznaczenie może być różne. Należy się zdecydować, czy chcemy je użyć do oświetlenia pomieszczenia czy do dekoracji.

Taśma LED użytkowa powinna mieć duże zagęszczenie diod i nadawać się do podświetlenia elementów roboczych, np. blatów w kuchni. Taka taśma powinna emitować dość mocne światło. Istotne jest, aby nie przegrzewały się w czasie pracy, gdyż wysoka temperatura skraca żywotność diod. Aby temu zapobiec, należy umieścić taśmę w aluminiowym profilu, co może jeszcze poprawić estetykę.

Taśmy ozdobne

Aranżacja wnętrza to wielkie wyzwanie zarówno w przypadku mieszkania, jak i pomieszczenia o innym charakterze. Taśmy LED mogą być bardzo pomocne w ozdobieniu pomieszczeń mieszkalnych i firmowych.

Taką funkcję mogą pełnić słabsze i tańsze taśmy LED, dostępne w całej gamie kolorystycznej, którymi można udekorować sufit albo zaakcentować kształt mebli.

Oświetlenie LED RGB

Oświetlenie LED RGB, to wyjątkowa kategoria oświetlenia dekoracyjnego.
Niestety trzeba za nie zapłacić trochę więcej, ale mają one szereg zalet.
Przede wszystkim tego rodzaju oświetlenie zużywa bardzo mało energii elektrycznej.

Oświetlenie LED RGB to dodatkowe kolory, które emitują diody, dzięki czemu dostarczają niezwykłych wrażeń wizualnych. Taśma LED RGB daje spore możliwości konfiguracji. Można osiągnąć bardzo ciekawe efekty, manipulując barwą światła i używając w tym celu pilota IR lub działającego poprzez fale radiowe.

Taśmy LED RGB nadają się niestety jedynie do celów dekoracyjnych, ponieważ wydzielają za mało światła. Ich niewątpliwą zaletą jest taka konstrukcja diody, która umożliwia umieszczenie oświetlenia na zewnątrz. Takie oświetlenie znacznie łatwiej zabezpieczyć przed wodą, piaskiem i pyłem oraz skrajnymi temperaturami.

Takie cechy oświetlenia LED RGB sprzyjają coraz większej popularności.

Ściemniacz LED

Ściemniacz LED to urządzenie, za pomocą którego, możemy sterować natężeniem światła emitowanym przez jednobarwne taśmy LED.

Takie urządzenia można zakupić w wersji naściennej i manualnej, włącznie z pilotem do komunikacji ze sterownikiem. Komunikacja odbywa się za pomocą fal radiowych lub podczerwieni.

Ściemniacz LED komunikujący się za pomocą podczerwieni jest niedrogi, ale ma mały zasięg. Z kolei droższy od niego ściemniacz działający poprzez fale radiowe ma zasięg do 30 metrów.