Ślub – o czy warto pamiętać

Ślub – o czy warto pamiętać

Wielu z nas decyduje się na ślub

Jedni robią to czysto z miłość, a drudzy z pobudek religijnych czy tradycyjnych. Jednak niewątpliwie każdy chcę, aby ten wyjątkowy dzień był perfekcyjny. Dlatego przygotowania trwają miesiącami a nawet latami. Młodzi w dzisiejszych czasach bardzo często sami muszą uzbierać pieniądze na swoją uroczystość. Dlatego decyzja o ślubie zapada zazwyczaj, tak późno. Ślub to bardzo ważny dzień, który poprzez stres, który mu towarzyszy potrafi sparaliżować niejednego świetnego organizatora. Dlatego nie zdziwi nas fakt, że wkradają się małe błędy i zapominalstwo. Organizacja powinna rozpocząć się od wypisania rzeczy, które trzeba zrobić w pierwszej oraz drugiej kolejność. Jednak bardzo często para młoda pozostawia drobiazgi losowi. Jak mówi polskie przysłowie „Diabeł tkwi w szczegółach”.

Więc o czy warto pamiętać?

Otóż, najważniejszy jest komfort pary młodej. Oni muszą podczas swojego ślubu być w centrum zainteresowania. Dlatego każda Panna Młoda powinna pamiętać o spakowaniu niezbędnych rzeczy w przeddzień ślubu. W torebce powinny znaleźć się chusteczki na wypadek łez, pastylki bądź gumy miętowe, szminka oraz bibułki matujące twarz. Warto obok torebki przygotować biżuterie, którą założymy w dzień wesela. Jej wybór musi być świadomy i wcześniej przemyślany.

Drugą sprawą, która idzie na bok przez natłok obowiązków jest przemowa. Bardzo ważne jest, aby spisać ją na kartce, ponieważ nieraz emocje wezmą górę. Jeżeli jednak planujemy, aby to ktoś inny nam bliski ją wygłosił, musimy stosunkowo szybko wystosować prośbę. Również warto pamiętać o dobrze dobranej bieliźnie. Musimy czuć się komfortowo i pięknie, przecież przed parą młodą wielogodzinna zabawa.

Dwie kolejne kwestie to plan ślubu/wesela i lista ulubionych piosenek pary młodej. Wcześniej umiejętnie stworzony plan pozwoli gościom na swobodną zabawę. Każdy dokładnie będzie wiedział kiedy pojawić się na sali na tort czy podziękowania. Również dowie się o atrakcjach przygotowanych dla dzieci, jak i dorosłych. Bardzo często para młoda zapomina o przygotowaniu pudełka na koperty, które otrzymuje przed kościołem.

Daj sobie czas na wszystkie sprawy

Każdy z nas zdaje sobie sprawę,  że szał ślubnych przygotowań może zawrócić w głowie niejednemu twardzielowi. Dlatego bardzo ważne jest, aby organizacje zacząć wcześniej. Wszystko przecież musi być dopięte na ostatni guzik. Dzień ślubu musi być wyjątkowy i oczarować wszystkich gości. Jednak przede wszystkim najważniejsza jest para młoda, która musi czuć szczęście.