Śmieszne życzenia urodzinowe dla dorosłych

Śmieszne życzenia urodzinowe dla dorosłych

Życzenia urodzinowe zazwyczaj przybierają formę mocno grzecznościową, kierujemy się życzliwością i dobrymi manierami. W przypadku, gdy solenizant jest osobą starszą, członkiem rodziny dalszego rzędu lub naszym przełożonym, taka forma wydaje się najgrzeczniejsza i… najbardziej bezpieczna. Jednak jakie życzenia można wykorzystać, gdy osoba świętująca urodziny to nasz przyjaciel/przyjaciółka, kolega/koleżanka ze szkolnej ławki czy rodzeństwo? Można dobrać taką formułę życzeń, która poza zaznaczeniem, kim dla nas jest dana osoba, będzie śmieszna i wywoła uśmiech na twarzy osoby świętującej i na pewno zostanie w pamięci na dłużej niż zwykłe, często przestarzałe i ciągle recytowane wierszyki urodzinowe.

Śmieszne życzenia urodzinowe – dla kogo są przeznaczone?

Śmieszne życzenia urodzinowe mają różny sposób intensywności, niektóre z nich są po prostu zabawne, wywołujące uśmiech, zapadające w pamięci ale jednak w jakimś stopniu nadal pozostają formalnie i grzeczne. Takie formy życzeń nadadzą się także w przypadku, gdy jubilat jest naszym dalszym znajomym, mimo swojego rodzaju zażyłości, nie zawsze jesteśmy w stanie określić w jaki sposób nasze życzenia mogłyby zostać zinterpretowane i czy przez przypadek nasze dobre intencje i nutka humoru nie zostaną odebrane jako zwykła niegrzeczność, albo nawet bezczelność.
Bardziej zaawansowane, śmieszne życzenia urodzinowe możemy z pełnym spokojem wygłosić lub zawrzeć na urodzinowej kartce dedykowanej najbliższym przyjaciołom i przyjaciółkom. To zdecydowanie najbardziej bliska, a zarazem nieformalna forma znajomości. Przyjaciele to osoby, z którymi łączy nas wiele wspomnień, zabawnych historii, o których często wiemy tylko my sami i nikt więcej. To może okazać się również kluczowym pomysłem na sformułowanie indywidualnych życzeń, które zostaną odebrane szczególnie osobiście.
Rodzeństwo to kolejna grupa, której możemy złożyć śmieszne życzenia urodzinowe. Z rodzeństwem bywa jak i z przyjaciółmi, siostry często są dla siebie również najlepszymi przyjaciółkami, a bracia od urodzenia kumplami bliższymi niż inni. W takich życzeniach wspomnieć możemy o zabawnych lecz krępujących sytuacjach z dzieciństwa, wpleść przynoszącą trochę wstydu anegdotę lub użyć pseudonimu, którego używała tylko najbliższa rodzina i nie był on zbyt popisowy.
W wygłaszaniu lub przelewaniu na kartkę śmiesznych życzeń urodzinowych najważniejsza jest zatem umiejętność ich doboru do stopnia zażyłości z solenizantem. Musimy brać pod uwagę, że życzenia o całkiem innej treści należy sformułować dla nastoletniego rodzeństwa, dla wieloletniego przyjaciela, bliskiego kuzynostwa czy kolegi lub koleżanki z pracy.

Rodzaje śmiesznych życzeń urodzinowych

Śmieszne życzenia urodzinowe można próbować podzielić na różne grupy. Są takie, których humor polega na zabawnych rymach, melodyjności i wywołujących uśmiech zestawień słów. Te pisane indywidualnie, dla danego człowieka, będą zawierały elementy znane i zabawne tylko dla osoby składającej życzenia oraz jubilata. Mogą być to wyrywki ze wspomnień, elementy zabawnych sytuacji lub pełne życzliwości, opierające się na przyjaźni dokuczanie – jednak nadal w formie żartobliwych życzeń.
Bardziej złożoną formą śmiesznych życzeń dla dorosłych mogą być formułki, w które wplata się elementy erotyczne, jak np. życzenie jubilatowi dużo seksu.
Życzenia tego typu mogą przybierać rożną formę oraz intensywność. Najistotniejszą zależnością jest poziom relacji: składający/a życzenia – jubilat/ka, zażyłość i sposób składania życzeń. Na imprezie formalnej lub rodzinnej nie wypada wygłaszać tego typu formułek, z powodu, iż sam jubilat jak i zebrani goście mogą poczuć niesmak i zażenowanie

Śmieszne życzenia urodzinowe – z czym je połączyć, aby stworzyć wyjątkową pamiątkę?

Składanie śmiesznych życzeń stwarza wspaniałą okazję do obdarowania jubilata równie zabawnym prezentem, który przyjmie rolę funkcjonalną lub mocno sentymentalną. Obdarowywanie prezentami najbliższych osób jest satysfakcjonujące dla osoby, która to robi i dla samego jubilata. Prezenty powinny być powiązane z daną osobą ale też wyrażać wartość relacji, mimo tego warto czasami dołożyć im zabawnego zabarwienia, np. podarować najlepszemu przyjacielowi, smakoszowi piwa – beczkę z dowolnym rodzajem piwa ze specjalnym grawerem – który również może przybrać formę żartu, lub najlepszej przyjaciółce, która potrafi przypalić nawet wodę, miesięczny voucher na obiady do wybranej restauracji.
Pomysłem, który również mógłby sprawdzić się w kategorii zabawnych, może być kosz wypełniony przeróżnymi rzeczami codziennego użytku lub nawiązującymi do wybranych śmiesznych sytuacji ze wspólnych przeżyć.
Pomysłów na podarunki oraz sposobów wykonania jest naprawdę nieskończona ilość, i wszystko wynika ze znajomości z jubilatem i rodzaju relacji.

Przykłady śmiesznych życzeń urodzinowych dla dorosłych

 1. Życzę Ci wspomnień wyjątkowych,
  kobiet rasowych,
  śmiechu bez liku,
  i alkoholu sto litrów!
  Wszystkiego najlepszego, przyjacielu!
 2. Dziś są Twe urodziny,
  więc zaczynam moje drwiny,
  byś był mądry, szybki, zwinny,
  umiał uciec, być niewinny,
  i bez szwanku zawsze uszedł,
  z każdej sytuacji głupiej!
 3. Zdrowia, szczęścia i radości,
  i dbaj brachu o swe stare kości!
 4. Litrów wina, zero kaca,
  niech Ci facet wszystko opłaca,
  żyj w luksusie, nigdy w biedzie,
  uśmiechnięta i walnięta,
  w zdrowiu zawsze żyj!
 5. Jesteś pierwszy w naszym kręgu,
  który lat 30 ma,
  ani starość to, ni młodość,
  żyj nam jeszcze ze 100 lat!
 6. Dobrego życia i na fazie bycia,
  imprez do rana, bez zapamiętywania
  seksu bez limitu, wódki bez liku,
  dużo uśmiechu i życia w ciągłym grzechu.
  Z okazji urodzin najlepsze życzenia!
 7. Dziś są Twoje urodziny, będziesz bzykał pół godziny,
  setki dwie wypijesz i sto lat nam pożyjesz!
 8. Życzenia ślę gorące, jak Twe ciało,
  żadnych wyrzeczeń i pieniędzy niemało,
  zdrowia w dostatku i rejsu na statku,
  prezentów wymarzonych i dużo róż czerwonych!

 

Pomysłów na zabawne życzenia urodzinowe jest wiele, w zależności od adresata naszych życzeń i stopnia w jakim go znamy istnieje niezliczona ilość żartobliwych życzeń z okazji urodzin i nie tylko!