Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Czym jest hosting z certyfikatem SSL?

Hosting z certyfikatem SSL to bardzo korzystny wybór podczas działań realizowanych w sieci. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać z głównymi zaletami wyboru takiego rozwiązania.

Hosting z certyfikatem SSL

Hosting z certyfikatem SSL to hosting z wykorzystaniem protokołu odpowiedzialnego za zabezpieczenie komunikacji, która odbywa się w sieci. W tym celu wykorzystywany jest specjalny certyfikat SSL, którego stosowanie ma szereg zalet. Wśród nich można przede wszystkim wskazać wyższy poziom wiarygodności w oczach użytkowników, a także możliwość osiągnięcia wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Certyfikat SSL jest zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, a także gwarantuje użytkownikom wysokie standardy związane z bezpieczeństwem.

Wydajność hostingu

Hosting SSL charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem wydajności. W szerokich pakietach hostingowych dostępne są najszybsze dyski SSD, co umożliwiło również podwyższenie limitów oferowanych w ramach świadczonych usług. Wysokiej jakości serwery są w stanie obsługiwać nawet wzmożony ruch, a zastosowana pamięć podręczna umożliwia usprawnienie wszystkich działań realizowanych na stronie, a także w aplikacjach.

Backup

W ramach świadczonych usług dostępna jest możliwość tworzenia backupu danych. Kopie zapasowe są dostępne w panelu administracyjnym. Możliwość ich odzyskania istnieje od siedmiu do pięćdziesięciu sześciu dni, w zależności od rodzaju wybranego pakietu. Kopie bezpieczeństwa serwera tworzone są co dwadzieścia cztery godziny, a sam backup danych co sześć lub dwanaście godzin. Tworzenie kopii zapasowych jest niezwykle istotnym aspektem pracy w sieci, dlatego warto o nim pamiętać.

Sprzęt

Usługi obejmujące hosting z SSL są realizowane z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu, który charakteryzuje się wyjątkowo wysokimi parametrami jakościowymi. Dzięki profesjonalnym serwerom wszystkie procesy realizowane są niezwykle szybko oraz sprawnie. Hosting jest w pełni stabilny oraz dostępny na szeroką skalę dzięki niezależnym torom zasilania oraz niezależnym światłowodom, które zmniejszają ryzyko pojawienia się awarii oraz problemów z zasilaniem.

Bezpieczeństwo

Hosting z certyfikatem SSL jest gwarancją pełnego bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne podczas prowadzenia swojej witryny internetowej. Dzięki świadczeniu wysokiej jakości usług możliwe jest powstrzymywanie ataków kierowanych na witryny internetowe funkcjonujące w ramach hostingu. Oprócz tego wprowadzone zostało uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także rozwiązania antyspamowe, które zwiększają poziom ochrony przez niechcianym oprogramowaniem.

Dodatki

W ramach hostingu z SSL użytkownikom oferowany jest również szereg innych dodatków. Wśród nich można przede wszystkim wskazać możliwość wykonania darmowej migracji danych lub skorzystania z udostępnionego migratora poczty oraz baz danych. Użytkownicy mają możliwość korzystania również z instalatora aplikacji, a także kreatora stron WWW, dzięki czemu wszystkie procesy zachodzące na stronie z całą pewnością będą usprawnione.