Terapia zmian trądzikowych

Terapia zmian trądzikowych

Zgodnie z umową, zwrotu pożyczki musisz dokonać w ściśle określonym terminie. Najczęściej umowy zawierane są na 5-30 dni. I właśnie w tym czasie instytucja para bankowa musi otrzymać należność.

Charakterystyczne dla chwilówek jest to, że musisz je spłacić w formie jednorazowej. Niemniej jednak są i takie parabanki, które oferują wygodną spłatę pożyczki w cotygodniowych ratach.

Zwrot pożyczki a dodatkowe opłaty

Decydując się na pożyczkę z parabanku, musisz być świadoma dodatkowych kosztów. Oznacza to, że kwotę zaciągniętej chwilówki należy powiększyć o opłaty. Najczęściej jest to prowizja, ubezpieczenie oraz odsetki. Informacje o wysokości kwoty do spłaty otrzymasz na wyciągu.

Pamiętaj jednak, że niektóre instytucje parabankowe posiadają ofertę promocyjną dla nowych pożyczkobiorców. Korzystają z oferty firmy po raz pierwszy, można liczyć na zwolnienie z dodatkowych opłat. Oznacza to, że zwracasz dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyłaś.

W jaki sposób dokonać płatności?

Wystarczy tylko dokonać wpłaty należnej kwoty na odpowiedni rachunek bankowy (najczęściej jest ich kilka do wyboru). Wpłaty można dokonać za pośrednictwem rachunku elektronicznego, w filii banku oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Bardzo ważne jest to, by w tytule przelewu podać numer spłacanej pożyczki. Dzięki temu pracownicy parabanku łatwo odnotują naszą wpłatę, bez żadnych komplikacji.

Gdy spłata w terminie nie jest możliwa…

Zastanawiasz się, co w przypadku, gdy nie będziesz w stanie dotrzymać terminu spłaty pożyczki? Okazuje się, że nie jest to problemem, ponieważ większość instytucji parabankowych pozwala na wydłużenie okresu kredytowania nawet o 30 dni.

By móc skorzystać z takiej oferty, przed upływem terminu pierwotnej spłaty, musisz uiścić opłatę za odsetki, prowizję i ubezpieczenie, a ponadto dokonać dodatkowej wpłaty w ramach przedłużenia okresu kredytowania. Jej wysokość uzależniona jest od konkretnego parabanku (szczegółowe informacje możesz znaleźć w tabelach opłat), a także od kwoty pożyczki i terminu przedłużenia.