Faktoring – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Faktoring – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Faktoring to dzisiaj ogromna pomoc dla wielu przedsiębiorstw. Duże znaczenie ma jednak to, na jaką dokładnie ofertę się zdecydujemy. Jak ułatwić sobie wyszukiwanie faktoringu? Najlepiej skorzystać ze stworzonej w tym celu witryny, która pomoże nam porównać dostępne oferty. 

Faktoring – jak znaleźć najlepszą ofertę?

A gdyby tak od razu otrzymywać od kontrahentów pieniądze za zamówione towary? Brzmi nieprawdopodobnie? To jednak bardzo możliwy scenariusz – wystarczy skorzystać z usługi faktoringu. Kontrahenci nie zawsze dokonują opłaty zamówień bezpośrednio po ich zamówieniu czy dostarczeniu towaru. Często w grę wchodzą naprawdę duże kwoty, których brak uniemożliwia przedsiębiorstwu normalne dalsze funkcjonowanie. 

Rozwiązaniem tego problemu jest faktoring, czyli usługa, która polega na tym, że firma faktoringowa “wykupuje” wystawione przez przedsiębiorstwo faktury i przelewa na jego konto znajdujące się na nich kwoty. Dzięki temu firma może korzystać niemal od razu ze środków, które powinna otrzymać od kontrahenta. Ten z kolei dokonuje przelewu na konto firmy faktoringowej, mając na to dłuższy termin. Jak znaleźć najlepszą ofertę faktoringu, która zaspokoi potrzeby firmy?

Wybierz rodzaj faktoringu

Faktoring to dosyć elastyczna usługa, której warunki powinny być ustalone na podstawie potrzeb danego przedsiębiorstwa. Istnieje wiele rodzajów faktoringu, z których mogą obecnie korzystać firmy. Wśród dostępnych ofert znajdziemy m.in. takie, które są skierowane do firm prowadzących sprzedaż wśród zagranicznych odbiorców, a także tych, które nie chcą, by ich kontrahenci wiedzieli o fakcie korzystania przez nie z usług faktoringu. Podczas wyboru odpowiedniej oferty faktoringowej należy więc najpierw sprawdzić dostępne opcje. Wiedząc już, jaki rodzaj faktoringu będzie dla danej firmy najlepszy, możemy przejść do kolejnych kryteriów. 

Skorzystaj z wyszukiwarki ofert

Firm oferujących faktoring jest naprawdę sporo, dlatego wybór najlepszej z nich może okazać się pewną trudnością. Z pomocą przychodzi jednak wygodna wyszukiwarka, dzięki której na jednej liście znajdziemy wszystkie dostępne oferty i poznamy proponowane przez nie warunki. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak maksymalny limit finansowania, maksymalny termin płatności, a także finansowanie faktury ujęte procentowo. Gdy wybierzemy już ofertę, która najlepiej odpowiada na nasze potrzeby pod wymienionymi względami, możemy w łatwy sposób sprawdzić więcej szczegółów, które pomogą nam podjąć ostateczną decyzję. Wszystko przebiega sprawnie i o wiele łatwiej niż w przypadku samodzielnego sprawdzania dostępnych ofert na poszczególnych witrynach firm faktoringowych.