5 praw prawdziwego szczęściarza

5 praw prawdziwego szczęściarza

Okazuje się, że bycie szczęściarzem lub pechowcem nie zależy od okoliczności czy urodzenia. Badania naukowe udowadniają, iż zależy to – w przeważającej mierze – od naszych działań i nastawienia.
A najlepsze w tym jest to, że każdy w świadomy sposób może wejść do grona szczęściarzy 🙂

I Prawo Szczęściarza

Postaraj się być otwartym na nowe doświadczenia, okazje i okoliczności. Zauważaj je i dołóż wszelkich starań, aby w maksymalnym stopniu je wykorzystywać. Nawiązuj kontakty z nowymi ludźmi i utrzymuj znajomości z jak największą liczbą osób. Wrzuć na luz :D, miej dystans do siebie i wszystkiego co Cię otacza.

II Prawo Szczęściarza

Zaufaj swojej intuicji. Słowniki pod hasłem „intuicja” określają ją również jako podszept, przeczucie, zdolność przewidywania lub twórcza wyobraźnia. Postaraj się podejmować decyzje na podstawie tego co podpowiada Ci przeczucie. Pechowcy najczęściej całkowicie ignorują „wewnętrzny głos”.

III Prawo Szczęściarza

Zawsze i w każdych warunkach spodziewaj się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nawet lepiej. Podejmuj wyzwania i dąż do swojego celu, nawet jeśli szanse na sukces są niewielkie. Ludzie najczęściej rozpoczynając określone działanie myślą o jego negatywnych skutkach, nie wierzą w powodzenie swoich poczynań. Zmień myślenie na pozytywne!

IV Prawo Szczęściarza

Staraj się zamieniać niepowodzenia na sukcesy, a pecha na szczęście. Szczęściarze w momencie zderzenia się z porażką, zachowują się diametralnie inaczej niż pechowcy. Zachowują pozytywne myślenie, zakładają, że mogło przecież być jeszcze gorzej 😉 Fiasko swoich poczynań uważają za źródło sukcesu i wyszukują w nim dobrych stron, czyli… uczą się na błędach. A po każdym niepowodzeniu szukają konstruktywnych rozwiązań.

V Prawo Szczęściarza

Nigdy, nigdy, nigdy, przenigdy się nie poddawaj! Nie ważne co robisz i co chcesz osiągnąć! Pechowiec traktuje porażkę jako pretekst do zaprzestania działania. Szczęściarz uważa, że porażka pojawia się wtedy, gdy zrezygnuje na chwilę zanim osiągnie sukces. Gdyż szczęściarz wie, że każde, absolutnie każde konsekwentne działanie kończy się sukcesem 🙂 Pechowiec poddaje się, przekonując sam siebie, że celu nie uda się osiągnąć. Najważniejsza jest więc WYTRWAŁOŚĆ!!!
Czego Wam i sobie życzę 😀

5 praw szczęściarza jest świetną szkołą samorealizacji i nauką satysfakcji z podejmowanych działań. Polecam wszystkim wsłuchać się w całość tych wykładów. Na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.

Piotr pod koniec swojego szkolenia umieścił wideo, które może niektórzy z Was znają.
Postanowiłam również je udostępnić. Enjoy!