Na czym polega kredyt inwestycyjny? Najważniejsze informacje

Na czym polega kredyt inwestycyjny? Najważniejsze informacje

Nie każda firma posiada odpowiednie środki do tego, aby inwestować w swój rozwój. Trzeba jednak pamiętać o tym, że inwestycje mogą sprawić, że przedsiębiorstwo stanie się bardziej rozpoznawalne i z jego usług i produktów będzie korzystać więcej osób. Zakup nowych urządzeń, produktów, licencji i patentów może kosztować, stąd pojawia się pytanie, skąd wziąć na to pieniądze? Odpowiedź jest dość prosta – wystarczy wziąć kredyt inwestycyjny https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ w banku. Zobacz, co to jest i na co można wydać środki pozyskane w taki sposób.

Czym jest kredyt inwestycyjny?

Środki z takiego kredytu można przeznaczyć na sfinansowanie planowanych inwestycji. Jak wiadomo, inwestycje mają na celu zwiększyć dochody przedsiębiorstwa i umocnić pozycję firmy na rynku. Głównym celem jest więc rozwój przedsiębiorstwa, co może bezpośrednio przełożyć się na polepszenie oferowanych produktów i usług. Warto wiedzieć, że kredyt inwestycyjny należy do kredytów celowych, dlatego środki muszą być rozdysponowane w odpowiedni sposób. Tego rodzaju kredyt można zleźć obecnie w większości banków, ponieważ zainteresowanie nim jest coraz większe.

Na co można przeznaczyć pieniądze z kredytu inwestycyjnego?

Pieniędzmi pozyskanymi w taki sposób można finansować mniejsze i większe potrzeby firmy. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorstwa oraz od tego, jaki kredyt zaoferuje mu bank. Większość banków wymaga od swoich klientów posiadania wkładu własnego w wysokości 20-30% wartości inwestycji. Taki kredyt można otrzymać na kilka lub nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli firma planuje dużą inwestycję, to ma możliwość wziąć długoterminowy kredyt na bardzo wysoką sumę. Najczęściej istnieje też możliwość wcześniejszej spłaty takiego kredytu na atrakcyjnych warunkach, jeśli inwestycja przyniesie bardzo duże zyski.

Za pieniądze z kredytu przedsiębiorca może kupić np.: nieruchomości, które będą należeć do firmy, środki transportu, komputery i inne rzeczy, które posłużą do rozwoju firmy. Jeśli przedsiębiorca chce ulepszyć dotychczasowe funkcjonowanie biznesu, może zainwestować w licencje i różne patenty, które unowocześnią produkcję. Sposobów na wydanie pieniędzy jest wiele, jednak zanim je otrzymamy, należy sporządzić biznesplan. To właśnie on może przekonać bank do tego, aby udzielił pieniędzy na planowane inwestycje. Warto więc posiedzieć chwilę dłużej nad pisaniem tego dokumentu lub skontaktować się ze specjalistą, który zna się na tworzeniu skutecznego i przekonującego biznesplanu.