Powerbank – co to jest i do czego służy?

Powerbank – co to jest i do czego służy?

W obecnych czasach technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Co w tym wszystkim najlepsze – coraz więcej osób może pozwolić sobie na zakup nowoczesnego sprzętu. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie telefonu komórkowego nie było tak powszechne, jak obecnie. Tylko nieliczni mogli pozwolić sobie, na noszenie telefonu w kieszeni, a i tak nie miał on zbyt wiele funkcji.

Teraz telefon służy nam nie tylko do dzwonienia i wysyłania sms-ów. To także aparat, GPS, odtwarzacz mp3 i dyktafon w jednym. Nowoczesne baterie potrafią wytrzymać nawet kilkanaście godzin pracy. Co jednak w momencie, gdy nasz telefon rozładuje się w najmniej odpowiednim momencie? W takim przypadku przyda nam się powerbank. Zobacz, w jaki sposób działa to urządzenie i ile kosztuje taki gadżet.

Powerbank – co to jest?

Jest to niewielki, poręczny sprzęt, który możemy zabrać ze sobą wszędzie. Służy do tego, aby naładować telefon bez konieczności podłączania ładowarki do gniazdka. Wystarczy, że kabel USB połączysz z telefonem i powerbankiem. Można powiedzieć, że jest to przenośne źródło energii, które sprawdzi się np. w podróży, w pracy lub po prostu w miejscu, w którym nie mamy akurat dostępu do prądu lub zapomnieliśmy ładowarki. Każdy producent oferuje sprzęt o różnych parametrach. Możemy znaleźć powerbanki, które wystarczą tylko na jednokrotne naładowanie smartfona. Są także takie, które mają moc 20000-40000 mAh i umożliwiają kilkukrotne ładowanie. W sklepach można znaleźć również powerbanki z wieloma wejściami na kabel USB. Pozwala to na naładowanie w jednym czasie kilku różnych urządzeń.

Ile kosztuje powerbank?

Jak łatwo jest się domyślić, im więcej opcji posiada to urządzenie, tym wyższa będzie jego cena. Koszt takiego gadżetu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, a może kończyć nawet na 200 zł. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt chcesz ładować powerbankiem. Jeśli telefon, to urządzenie będzie nieco tańsze niż powerbanki przeznaczone do ładowania laptopów. Im większą moc mAh będzie miało to urządzenie, tym więcej za nie zapłacimy. Wpływ na cenę może mieć także ilość wejść na kabel USB oraz sam wygląd tego urządzenia.

Warto jednak przeznaczyć nieco więcej pieniędzy na ten cel, aby móc korzystać z funkcjonalnego gadżetu. Oczywiście, aby móc cieszyć się możliwościami, jakie daje powerbank, należy go naładować przed użyciem. Naładowanie modelu o małej mocy nie powinno zająć zbyt długo. Jeśli jednak masz powerbanka, który pozwala na naładowanie telefonu kilka razy, to warto go podłączyć do prądu dzień przed tym, jak będziesz go używać.