Usługa Twój e-pit – najważniejsze zalety

Usługa Twój e-pit – najważniejsze zalety

Usługa Twój e-pit – najważniejsze zalety

Składanie rocznego zeznania podatkowego aktualnie jest niezwykle łatwe. Od roku 2019 skorzystamy z usługi Twój e-PIT, jaka szybko zyskała popularność wśród podatników. Okazuje się, że dzięki temu bez wychodzenia z domu skorzystamy z rozliczenia podatku na bazie deklaracji, jaką przygotował urząd skarbowy. Czym jest e-PIT? Jakie m zalety? Dlaczego warto na niego postawić? Skąd wynika tak duża popularność PIT-ów online?

Czym jest Twój e-PIT?

Najprościej rzecz ujmując, jest to automatycznie przygotowane oraz udostępnione zeznanie podatkowe osób fizycznych. Dokumentację przygotowuje Krajowa Administracja Skarbowa wraz z Ministerstwem Finansów. Plik wraz z danymi jest dostępny dla podatnika w wersji elektronicznej, na stronie podatki.gov.pl. Pamiętajmy o tym, że nie musimy składać specjalnych wniosków w celu skorzystania z usługi. Każdy podatnik może sięgnąć po takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy rozlicza się na formularzu PIT-37 i PIT-38.

Warto zauważyć, że skorzystanie z usługi nie wiąże się z brakiem konieczności wypełnienia i wysłania dokumentacji. Gotowy e-PIT jest możliwy do wglądu, wraz z możliwością edytowania.

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT

Jeżeli chcemy skorzystać z usługi Twój e-PIT, należy zalogować się na Portalu Podatkowym. W tym wypadku trzeba podjąć następujące czynności:

  • Wejście na stronę podatki.gov.pl i skorzystanie z zakładki Twój e-PIT.
  • Sprawdzenie swoich danych.
  • Zaakceptowanie zeznania bez zmian, zmodyfikowanie go lub odrzucenie. Pod zaakceptowaniu pobierzemy UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

Po zalogowaniu się na stronę, możemy wykonać kilka zadań. Najłatwiejsze jest zaakceptowanie już przygotowanego zeznania podatkowego. Oczywiście możemy je edytować, dodając dane ulgi, zmieniając sposób rozliczenia np. z małżonkiem, dodając inne informacje. Innym rozwiązaniem jest odrzucenie e-PITa i rozliczenie się samodzielnie, w innej formie. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nic nie zrobimy z przygotowanym zeznaniem do 30 kwietnia, zostanie ono automatycznie zaakceptowane.

Twój e-PIT to program, jaki ma wiele zalet. Przede wszystkim jest łatwo dostępny dla każdego podatnika i pozwala zaoszczędzić cenny czas. Nie trzeba znać się na przepisach prawnych, aby prawidłowo złożyć roczną deklarację podatkową. W razie wątpliwości, możliwe jest pobranie darmowego ebook-a, jakie przeprowadzi nas przez cały proces korzystania z elektronicznego rozliczenia. Jeszcze nigdy składanie dokumentów nie było tak łatwe. Całość wykonamy bez wychodzenia z domu, szybko i dokładnie sprawdzając wszelkie dane.