Aqua Zumba – świetne rozwiązanie na aktywne spędzenie popołudnia!

Aqua Zumba – świetne rozwiązanie na aktywne spędzenie popołudnia!

Treningi w wodzie dedykowane są niemalże każdej osobie. Od najmłodszych lat warto oswajać się z wodą, by w przyszłości nie bać się tego żywiołu. Aktywność w wodzie polecana jest również osobom starszym, ponieważ wpływa korzystnie np. na kręgosłup. Czy w wodzie możemy tylko pływać? Oczywiście, że nie! Istnieją inne formy aktywności ruchowej, które wykorzystują wodę. Aqua Zumba lepsza niż Aqua Aerobik? Przekonajmy się sami!

Co to jest Aqua Zumba? 

Aqua Zumba to trening z wykorzystaniem tańca latynoamerykańskiego, odbywający się w wodzie. Nie umiesz pływać? Nic nie szkodzi! Woda sięga do pasa lub klatki piersiowej, dlatego będziesz czuć dno pod swoimi stopami. Podczas zajęć grupowych instruktor stoi na krawędzi basenu, dzięki czemu jest bardzo wyraźnie zauważalny. Zajęcia zumby polegają na odwzorowaniu tanecznych ruchów w rytm energicznej muzyki. Dzięki miłej atmosferze trening przestaje mieć charakter wysiłkowy. Mimo, że nasze ciało wykonuje wiele wymagających ruchów, jesteśmy w stanie zapomnieć o zmęczeniu i świetnie się bawić na wodnej, tanecznej imprezie!

Jakie są korzyści z Aqua Zumby? 

Aqua Zumba to przede wszystkim trening wszystkich partii ciała. Jest to bardzo uniwersalna i przystępna forma ruchu, która uczy również koordynacji ruchowej, a także poprawia wygląd sylwetki. Co więcej, w wodzie jesteśmy mniej narażeni na kontuzje. Stwarzająca opór woda świetnie działa na stawy oraz kręgosłup, dając im swojego rodzaju podporę podczas ruchu. Pomimo odciążenia stawów i pleców, w wodzie zmuszeni jesteśmy do zwiększonej pracy, co wpływa pozytywnie na spalanie tłuszczu. Dodatkowo opór wody może pozytywnie wpływać na kondycję skóry, rozbijając niechciany cellulit.

Jak przygotować się na zajęcia z Aqua Zumby?

Przede wszystkim weź ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów strój kąpielowy. Świetnie sprawdzą się stroje jednoczęściowe, w których nie musimy się martwić, że odsłonimy za dużo ciała. Sprawdź czy pływalnia, na którą się wybierasz wymaga noszenia czepków do pływania i w razie potrzeby zabierz go ze sobą. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu w postaci wody lub napoju izotonicznego. Nie jedz dużego posiłku tuż przed zajęciami, to może negatywnie wpłynąć na twoje samopoczucie podczas zajęć. Nie zapomnij zabrać uśmiechu i dobrego humoru, a cały trening sprawi Ci jeszcze większą radość!

Zumba nie wymaga od nas wykonywania złożonych zestawów ćwiczeń. Jesteśmy tylko my, muzyka i dobra zabawa. Nie ma lepszego zestawu na udane popołudnie. Aqua Zumba lepsza niż Aqua Aerobik? Odpowiedz sam!