Przenośny aparat EKG, czyli najlepsza noworoczna inwestycja

Przenośny aparat EKG, czyli najlepsza noworoczna inwestycja

Styczeń sprzyja noworocznym postanowieniom i dbaniu o zdrowie. Dlatego jest to miesiąc, w którym najczęściej decydujemy się na nowe inwestycje i kosztowne zakupy. Są wśród nich karnety na siłownię, stroje sportowe i wizyty lekarskie. Warto jednak mieć na uwadze, że chociaż specjalistyczne konsultacje są podstawą dbania o zdrowie, to nie są one jedynym działaniem profilaktycznym, które możemy podjąć. Wsparciem dla organizmu będzie także przenośny aparat EKG. Dzięki niemu możemy bez trudu kontrolować pracę naszego serca.

Czym są przenośne aparaty EKG?

Przenośny aparat EKG to małe urządzenie o dużych możliwościach. Pozwala ono na wykonywanie zapisów pracy serca, które są niezwykle pomocne w diagnozowaniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Zapewne zastanawiasz się, czy nie lepiej byłoby wykonać badanie EKG w przychodni, pod okiem specjalisty? Naturalnie, konsultacja z nim jest podstawą leczenia. Są jednak sytuacje, w których jednorazowe badanie EKG może nie być wystarczające do postawienia diagnozy.

Dzieje się tak, ponieważ zaburzenia pracy serca mają najczęściej charakter zmienny i nawracający. Oznacza to, że w trakcie jednego krótkiego pomiaru mogą one nie zostać uchwycone. Przenośny aparat EKG pozwoli ci z kolei na stałą kontrolę pracy serca. Dzięki regularnym badaniom, lekarz będzie mógł postawić trafną diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

W czym pomoże ci przenośny aparat EKG?

Badanie EKG pozwala wykryć wiele chorób układu sercowo-naczyniowego. Przenośny aparat EKG jest polecany przede wszystkim osobom, które zmagają się z arytmią serca. Tym mianem określa się zaburzenia jego pracy, które dzielimy na kilka rodzajów. Mogą one dotyczyć na przykład nieprawidłowej pracy przedsionków.

Aby wyniki przedstawione lekarzowi były jak najbardziej dokładne i pomocne, zainwestuj w urządzenie, w którym zastosowano najnowsze technologie. Kardia Mobile 6L jest obecnie najlepszym przenośnym aparatem EKG spośród dostępnych na rynku. Pozwala on bowiem na wykonanie zapisu pracy serca z 6 odprowadzeń, czyli I, II, III, aVL, aVR oraz aVF. Dzięki nim lekarz nie tylko stwierdzi występowanie zaburzeń, ale także będzie w stanie określić ich rodzaj i przyczynę.

Po dokonaniu zakupu urządzenia, możesz pobrać bezpłatną mobilną aplikację na swój telefon lub tablet. Dzięki niej w każdej chwili będziesz miał dostęp do wykonanych pomiarów, które możesz także przesyłać swojemu lekarzowi. Co więcej, otrzymasz także dostęp do specjalnej grupy na portalu społecznościowym. Wraz z innymi użytkownikami możesz wymieniać się na niej doświadczeniami, związanymi ze stosowaniem Kardia Mobile 6L oraz wskazówkami dotyczącymi zdrowia.