Konkursy sposobem na życie

Konkursy sposobem na życie

Już od kilku dobrych lat, przeglądając serwisy społecznościowe, możemy natknąć się na różnego rodzaju posty udostępniane przez znajomych. Po głębszej analizie możemy dostrzec, że są to konkursy internetowe, które są też nazywane rozdaniami. Na czym polega ta współczesna zabawa?

Czego wymaga od uczestnika?

Uczestnictwo w tego rodzaju aktywnościach na portalach jest coraz bardziej popularne – udostępniają wszyscy: młode mamy, ambitne studentki czy spragnione nowych gadżetów nastolatki. Postronnemu obserwatorowi może wydawać się to głupie, ale wystarczy przyjrzeć się dokładnie temu zjawisku, aby stwierdzić, że jest to coś, co może okazać się doskonałym sposobem na życie. Może na początek trochę o zasadach. Każde rozdanie rządzi się swoimi prawami a warunki udziału są zależne tylko i wyłącznie od organizatora. Co zatem trzeba zrobić? Może nagrać robienie fikołka, albo zrobić zdjęcie głupiej miny? Nie. W rzeczywistości zasady są wręcz banalne.

Do najpopularniejszych należą:

  • udostępnienie posta konkursowego,
  • zlajkowanie strony organizatora rozdania,
  • oznaczenie kilku znajomych w komentarzu,
  • odpowiedź na proste pytanie.

Kiedy uczestnik przedrze się przez wyżej wymienione sprawności, pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcie konkursu. W jaki sposób to następuje? Otóż tutaj też mamy kilka możliwości. Zwycięzcę może wybrać sam organizator, urzeczony treściwą odpowiedzią na pytanie, bądź też wdzięczny za zaproszenie wielu znajomych, którzy zostawili lajki na jego stronie. Może być to również decyzja programu losującego, który staje się coraz bardziej popularny w tego rodzaju przedsięwzięciach. Jedno nie ulega wątpliwości: w obu przypadkach uczestnik musi liczyć na odrobinę szczęścia i po prostu czekać na werdykt wyroczni ludzkiej lub mechanicznej. Dla wielu tego typu aktywność w sieci stała się codziennością. Na potęgę udostępniają i komentują posty, zwołując przy tym grono znajomych, mniej lub bardziej zainteresowanych darmowymi fantami. Rodzi się zatem pytanie: czy to się opłaca?

Otóż okazuje się, że konkursy internetowe mają wiele zalet i przynoszą całkiem spore korzyści:

  • pierwszeństwo – możliwość testowania nowych produktów wcześniej niż sąsiadka czy koleżanka z klasy,
  • oszczędność – wygrane rzeczy są najczęściej całkowicie darmowe, więc nie trzeba wydawać pieniędzy na nową torebkę czy buty,
  • unikalność – niejednokrotnie do wygrania są produkty z limitowanych kolekcji, które ciężko zdobyć w kraju czy osiedlowym sklepiku,
  • łatwy dostęp – możliwość wzięcia udziału praktycznie w każdej chwili – podczas oglądania telewizji lub w drodze do pracy,
  • brak ograniczeń – dziennie możemy wziąć udział w tylu konkursach, na ile wystarczy nam czasu i energii – nie musimy się nikomu z tego tłumaczyć.

Zalety można mnożyć i mnożyć. Jednak jedna może wydawać się szczególnie banalna, aczkolwiek niezwykle ważna. Chodzi oczywiście o adrenalinę, która towarzyszy oczekiwaniu na wyniki. Czyż nie ma nic piękniejszego, niż wiadomość w poniedziałkowy poranek, w której dostajemy informację, że wygraliśmy koszulkę z napisem Nienawidzę poniedziałków?

Konkursy aktualne znajdziecie na sprawdzonej stronie e-konkursy.info.