Tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie

Podróże od zawsze kojarzyły się ludziom z drogim wydatkiem.
Tymczasem aby zwiedzić świat, wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Poniżej przedstawimy kilka sposobów na to, aby urlop nie był bolesny dla naszego portfela.

Wyjeżdżaj na wczasy poza sezonem

Jak wiadomo, ceny biletów lotniczych, czy ceny za nocleg w hotelach mogą się od siebie znacząco róznić.  Według zawodowych podróżników, najlepszym miesiącem do tanich podróży jest wrzesień oraz maj. Wyjeżdżając na wakacje w sierpniu czy lipcu musimy liczyć się z wyższymi cenami, większą liczbą turystów oraz nierzadko z zbyt wysokimi temperaturami powietrza, przy których ciężko się zwiedza.

Bądź elastyczny

Wybierając lot, to Ty dostosuj się do terminu kiedy są najtańsze loty i dopiero wtedy weź w danym terminie urlop w pracy. Jeśli zrobisz na odwrót, może się zdarzyć, że akurat lot w wybranym przez Ciebie dniu będzie 200% droższy, niż np. dzień później. Według statystyk, daleki lot najlepiej planować na 6 miesięcy przed, a krótki lot zaleca się rezerwować nawet do miesiąca przed.

Korzystaj z ofert last minute

Jeśli np. jesteś studentem i właśnie się okazało, że udało Ci się zaliczyć wszystkie egzaminy i masz kilka dni wolnego czasu, jest to idealna pora na wyjazd „na spontanie”! Ceny lotów, jak i na różnych portalach, takich jak airbnb potrafią być nawet o połowę niższe, jeśli zarezerwujesz wyjazd z dnia na dzień.

Podróżuj samochodem

Zamiast sporo płacić za lot, wybierz opcję wyjechania na wczasy samochodem! Nie musisz się martwić o bagaż! Możesz wziąć ze sobą wszystkie potrzebne Ci rzeczy. Podróżując samochodem w grupie 4-5 osobowej, przy rozłożeniu kosztów paliwa na wszystkich uczestników wycieczki, podróż wyniesie was bardzo tanio.

Spędź noc na łonie natury

Jeśli wyjeżdżasz w okresie wiosennym bądź letnim, dobrą opcją jest spanie w namiocie zamiast w drogim hotelu. Opcja ta pozwala zaoszczędzić parę groszy, a także przeżyć niezapomnianą noc w stylu survivalowym. Pamiętaj o poprawnym wbiciu śledzi!

Podróżuj autostopem

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, idealnym pomysłem dla Ciebie będzie podróż autostopem. Nie poniesiesz kosztów związanych z podróżą a także posłuchasz często bardzo ciekawych opowieści kierowcy. Uwaga! Z uwagi na bezpieczeństwo, autostopem najlepiej podróżować w dwie osoby.

Couchsurfing

Jest to kolejny sposób na poznanie nowych ludzi oraz nocleg. Couchsurfing jest stroną internetową, na której można poznać osoby chętne do zaprezentowania swojego miasta przyjezdnym. Często można u nich również spędzić noc i to wszystko całkowicie za darmo! Osoby poznane na tym serwisie często zostają przyjaciółmi na całe życie.

To tylko niektóre z wielu pomysłów na tanie podróże. Czasami planując urlop samemu, możemy zobaczyć i przeżyć o wiele więcej, niż wyjeżdżając na całkowicie zaplanowany wyjazd z biurem podróży.