Jak nie przepłacać na grach na konsole Sony?

Jak nie przepłacać na grach na konsole Sony?

Sama konsola na niewiele się nam zda, jeśli nie będziemy mieli w co na niej grać. Problem jednak w tym, że gry na konsole bywają bardzo kosztowne, przez co niektóre osoby mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o ich zakup. Jednak bez obaw –  są sposoby na to, aby kupować dobre gry w atrakcyjnych cenach – i to całkowicie legalnie, bez żadnego stresu, nerwów i ryzyka, że coś pójdzie nie tak i gra ostatecznie nie zadziała. W tym artykule chcielibyśmy je przedstawić, skupiając się przede wszystkim na konsolach Sony, czyli PlayStation 4 i PlayStation 5. Zapraszamy!

W oficjalnym sklepie też można oszczędzić, ale trzeba polować na promocje

Zakup gry w wersji cyfrowej w PS Store może być droższy niż zakup jej w wersji pudełkowej w innym sklepie z grami czy elektroniką, więc zdecydowanie nie powinniśmy w ten sposób przepłacać. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie powinniśmy zwracać uwagi na oficjalny sklep prowadzony przez Sony. Wręcz przeciwnie – czasami za jego pomocą można zakupić bardzo wysokiej jakości tytuły za niską cenę (zdarzają się czasami na przykład promocje na kilkuletnie gry AAA, pozwalające zakupić je za symboliczne kilka złotych). Zarówno w ramach dużych, sezonowych wyprzedaży, jak i pojedynczych, krótkoterminowych promocji.

Tylko co zrobić, żeby nie przegapić tego typu ofert lub żeby wyłowić z gąszczu dziesiątek przecenionych gier w PlayStation Store te, które rzeczywiście zasługują na zakup? Wystarczy regularnie wchodzić na strony zajmujące się śledzeniem promocji na gry i sprzęt do grania – nie trzeba nawet samodzielnie przeszukiwać sklepu, marnując swój czas i energię. Wygodniej jest skorzystać ze zebranej przez inne osoby listy najkorzystniejszych promocji.

Konsole pozwalają korzystać z „używek”

Z uwagi na wysokie ceny wielu gier na konsole, zwłaszcza nowych, spora część graczy decyduje się na zakup płyt używanych. Wbrew pozorom nie musimy się obawiać, że zostaniemy za to ukarani, a, jeśli płyta będzie autentyczna i niezniszczona, powinniśmy być w stanie normalnie zagrać w grę i ją ukończyć (a później również ją odsprzedać, jeśli będziemy mieli taką ochotę). Trzeba tylko uważać na to, aby kupować tylko od rzetelnych sprzedawców, cieszących się dobrymi opiniami dotychczasowych klientów.

Oczywiście, nie każdy lubi czy chce kupować gry używane, natomiast warto pamiętać, że istnieje taka możliwość. W ten sposób można oszczędzić spore kwoty, nawet, jeśli chodzi o gry, które miały premierę relatywnie niedawno. Zawsze można też po prostu dojść do porozumienia z przyjaciółmi, którzy posiadają taką samą konsolę i wymieniać się między sobą grami.