Wzory na szydełko – skąd czerpać inspiracje?

Wzory na szydełko – skąd czerpać inspiracje?

W ostatnim czasie szydełkowanie stało się dość popularne. Dla wielu osób spędzanie czasu na dzierganiu na drutach stało się sposobem na ciekawy i niecodzienny relaks. Wbrew pozorom szydełkowanie nie kończy się wyłącznie na robieniu szalika, czapki czy rękawiczek z włóczki. Na szydełku wykonać można niesamowite rzeczy – m.in. amigurumi, które po ukończeniu przynosi wielką satysfakcję. Skąd zatem czerpać inspiracje? I od czego zacząć swoją przygodę z szydełkowaniem? Odpowiadamy!

Szydełkowanie – od czego zacząć?

Jeśli dotychczas nie mieliśmy okazji wypróbować swoich manualnych umiejętności na szydełku, to nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę. Zamiast próby wydziergania bajkowych postaci czy innych przedmiotów, lepiej skupić się na prostych rzeczach np. szaliku lub czapce. Dzięki temu opanujemy podstawy szydełkowania i przy okazji nabierzemy wprawy w poprawnym i równym wykonywaniu każdego rzędu. Nim jednak rozpoczniesz – koniecznie przygotuj zapas następujących rzeczy:

– włóczka (najlepiej w kilku kolorach);

– szydełko;

– nożyczki;

– znaczniki do zaznaczania poszczególnych rzędów, które znacznie ułatwią wykonywanie pierwszych szydełkowych rzeczy.

Oprócz powyższych rzeczy warto także wyposażyć się w cenne i praktyczne źródło informacji o szydełkowaniu, w którym znajdziemy łatwe i popularne wzory na szydełko. Posłużyć może nam do tego np. książka dopasowana do naszego poziomu.

Skąd czerpać szydełkowe inspiracje?

W miarę rozwijania naszych szydełkowych umiejętności będziemy potrzebowali dobrego i sprawdzonego źródła, w którym znajdziemy inspiracje. Proste wzory na szydełko – np. na czapkę, szalik, czy rękawiczki, bez większego problemu znajdziemy w internecie na różnych tematycznych blogach, czy filmikach na YouTube.

Jeżeli chodzi o trudniejsze wzory, to je także możemy tam znaleźć, jednak nie zawsze w tak dużej różnorodności jak np. w książce. Na szczególną uwagę szydełkujących osób na zaawansowanym poziomie zasługują książki: „Szydełkowe prezenty”, „Szydełkowe maskotki” lub „Szydełkowe lale”, w których znajdziemy wiele ciekawych wzorów szydełkowania modnych w ostatnim czasie amigurumi, czyli wypchanych zwierzątek, lalek lub przedmiotów o nieproporcjonalnej budowie ciała.

Wbrew pozorom szydełkowanie to przyjemny i ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Zanim jednak uda Ci się wydziergać pierwsze zwierzątko, lalkę lub inną postać, trzeba poświęcić odpowiednio dużo czasu na ćwiczenia praktycznych umiejętności. Włożony trud i cierpliwość szybko zaczną przynosić widoczne efekty.