Jak utrwalić makijaż, aby wytrzymał cały dzień?

Jak utrwalić makijaż, aby wytrzymał cały dzień?

Z pewnością każda kobieta chce, aby jej makijaż wyglądał idealnie przez cały dzień niezależnie od okoliczności. Świecąca cera, zrolowane cienie i osypujący się tusz do rzęs, to nic estetycznego i to normalne, że chcemy za wszelką cenę uniknąć takiego efektu na swojej twarzy. Zobacz najlepsze sposoby na to, jak utrwalić makijaż na twarzy, aby wyglądał doskonale przez cały dzień, a dodatkowo nie obciążał skóry.

Dobry krem nawilżający to podstawa

Dobre nawilżenie twarzy, to podstawa trwałego makijażu. Przed nałożeniem podkładu na twarz użyj kremu nawilżającego. Sprawi on, że Twoja skóra będzie produkować mniej sebum i lepiej będzie wchłaniać nałożone na nią kosmetyki. Nawilżona skóra jest bardziej gładka, przez co łatwiej rozprowadza się na niej podkład. Jeśli masz tłustą cerę, to możesz używać kremów o lekkiej, wodnistej konsystencji. Z kolei, jeśli borykasz się z suchą skórą, to postaw na bogaty, gęsty krem, który zaradzi temu problemowi. Nawilżenie twarzy jest bardzo ważne, szczególnie jeśli używasz wysuszających produktów do makijażu np. pudru.

Aplikuj podkład w odpowiedni sposób

Jeśli chcesz, aby Twój podkład dobrze trzymał się twarzy i wyglądał doskonale nawet przez kilkanaście godzin, to powinnaś zmienić sposób jego nakładania. Po pierwsze rezygnuj z nakładania produktu palcami i skorzystaj z pomocy blendera lub pędzla. Aplikowanie podkładu w ten sposób jest bardziej profesjonalne i dzięki temu podkład dłużej utrzyma się na miejscu. Po drugie nakładaj produkt metodą stemplowania. Wcieranie sprawia, że podkład gorzej się trzyma, a po wtłoczeniu w twarz, fluid lepiej wtopi się w cerę. Dzięki nałożeniu podkładu poprzez stemplowanie możesz wypełnić zmarszczki i zakryć blizny.

Użyj bazy

Każda drogeria kosmetyczna ma w swojej ofercie mnóstwo produktów, które służą do utrwalania makijażu. Bazy i spreje mają sprawić, że produkty, które nałożymy, lepiej będą trzymać się twarzy i dłużej na niej pozostaną. Być może niektóre z tych produktów są zbyt ciężkie do tego, aby stosować je na co dzień, ale na większe wyjścia bez problemu można sobie na nie pozwolić. Produkty do utrwalania makijażu są łatwo dostępne i zazwyczaj nie kosztują fortuny, więc warto wzbogacić swoją kosmetyczkę właśnie o ten produkt.

Użyj metody bakingu

Baking polega na nałożeniu za pomocą wilgotnej gąbeczki dużej ilości transparentnego pudru w określone miejsca na twarzy. Najczęściej puder nakłada się w miejsca, które szybciej się przetłuszczają, czyli na brodę, skrzydełka nosa i czoło. Po kilku minutach należy pozbyć się pudru z tych okolic za pomocą dużego, puchatego pędzla. W ten sposób skóra staje się bardziej wygładzona, a podkład lepiej trzyma się twarzy.