Kaligrafia, akwarele a może biżuteria handmade?

Kaligrafia, akwarele a może biżuteria handmade?

Czas społecznej izolacji sprzyja poszukiwaniu nowych pasji. Jedni powracają do nauki języków obcych, inni poszukują ujścia dla własnej kreatywności. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które warto rozważyć. Niektóre mogą w przyszłości zaowocować dodatkowymi zarobkami.

Kaligrafia

Sztuka pięknego pisania zanika. Coraz więcej osób zaczyna jednak tęsknić za pismem odręcznym, o czym świadczyć może chociażby popularność bullet journalingu. Aby zacząć swoją przygodę z nauką pięknego pisania, warto najpierw wybrać pierwszy krój pisma, który chcemy opanować. Mogą to być tradycyjne style – minuskuła, spencerian czy copperplate, choć coraz większą popularnością cieszy się kaligrafia nowoczesna. Co ważne, nie musisz wydawać dużo pieniędzy, by zacząć. Jeśli zależy Ci na pisaniu z tradycyjną stalówką i obsadką, pierwszy gotowy zestaw kupisz za kilkadziesiąt złotych. Alternatywą jest nauka z wykorzystaniem coraz dostępniejszych brush penów. Pierwsze arkusze do ćwiczeń wydrukujesz zupełnie za darmo.

Kaligrafia kształci charakter – tak powtarzano przed laty. Na pewno pozwala się skupić, rozwija cierpliwość i precyzję. Pomaga też w walce ze stresem.

Akwarele

Jeśli zajęcia plastyczne zawsze były Twoją pasją, ale brakowało na nie czasu, teraz możesz to zmienić. Kolejną propozycją na hobby dla niezdecydowanych jest malowanie akwarelami. To nie tylko pole do popisu dla własne kreatywności, ale też sposób na wyrażanie własnych emocji, relaks i wyciszenie. Początkujący powinni zaopatrzyć się w dobrej jakości farby i odpowiedni papier – najlepiej z gramaturą minimum 240. W sieci znajdziesz bezpłatne poradniki, jakie techniki warto stosować i od czego zacząć. Dobrym rozwiązaniem na początek będą gotowe szablony do pomalowania zgodnie z własną inwencją.

Biżuteria handmade

Lubisz podkreślać swój styl? Pomyśl o rękodziele! Wystarczy kilka kolorowych koralików, nici jubilerskie i głowa pełna pomysłów, by zacząć swoją przygodę z ręcznie robioną biżuterią. To zajęcie bardzo odprężające, a przy tym daje natychmiastowe rezultaty – własnoręcznie wykonana bransoletka będzie na pewno powodem do dumy.

Na początek warto skupić się na prostych technikach i korzystać z gotowych prefabrykatów. Popularnością wśród nowicjuszy cieszą się samodzielnie wykonane bransoletki. Pierwsze modele możesz wykonać z kolorowego, regulowanego sznurka, który ozdobisz np. koralikami do biżuterii. Bez trudu poradzisz sobie też z przygotowaniem ozdób na gumce – wystarczą koraliki na bransoletki, trochę kleju i własna kreatywność. Z czasem możesz pomyśleć o beadingu, czyli tworzeniu przy pomocy małych koralików, igły (krosna lub szydełka) i nici prawdziwych dzieł sztuki!