Kiedy należy zmienić śmigło drona?

Kiedy należy zmienić śmigło drona?

Śmigła drona są bardzo ważną częścią drona. Są dla drona tym, czym opony dla samochodu. Utrzymują drona w powietrzu i pozwalają robić szereg naprawdę niesamowitych rzeczy w przestrzeni 3D. Śmigła do dronów są niedrogie i prawdopodobnie są jednym z najczęściej pomijanych elementów wymiennych. . Śmigła dronów są łatwe do samodzielnej wymiany i mogą zaoszczędzić wiele problemów, w tym awarie podczas niszczenia dronów. W tym artykule przyjrzymy się, kiedy należy wymienić śmigła w dronach i jakiego rodzaju symptomy należy szukać.

Powinieneś wymienić śmigła dronów po przepracowaniu około 300 do 500 godzin lotu i gdy zauważysz jakąkolwiek znaczącą zmianę w hałasie, jaki wytwarzają podczas szybkiego przecinania powietrza. Zmieniaj, gdy są wyszczerbione, uszkodzone, wypaczone lub przebarwione.

W następnej sekcji omówimy wszystkie objawy i cechy, na które należy zwrócić uwagę, jeśli trzeba wymienić śmigło drona.

Kiedy powinienem wymienić śmigło?
Istnieje cały szereg problemów, które mogą sugerować, że powinieneś wymienić śmigło tak szybko, jak to możliwe. Zanim przejdziemy do tego generała czwórki, powinieneś być pewien, że jeśli nie masz pewności, czy twoje śmigła są odpowiednie, powinieneś je natychmiast wymienić.

Śmigła można znaleźć w Internecie za niewielką cenę i ochronią Twój dron przed katastrofalnymi wypadkami i pozwolą latać płynniej i ciszej. Warto nosić w plecaku parę śmigieł dronów, abym móc wymienić je na świeżą, gdy śmigła dronów stykają się z jakąkolwiek zwisającą konstrukcją lub jeśli po prostu potrzebuję dodatkowej pewności podczas misji lotniczej. Na przykład, jeśli dron ma wylecieć nad wodę. Oto powody, dla których powinieneś wymienić śmigło tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli ostrza zetkną się z jakąkolwiek strukturą.
Podczas lotu dronem możesz szukać dość ambitnych sklepów, które poprowadzą Cię przez jakiś element architektoniczny lub przyrodniczy. Często używałem drona do przelatywania przez zwisające gałęzie i dzięki temu osiągnąłem niesamowite ujęcia odsłaniające.

Problem, na który napotykasz podczas latania w różnych miejscach, polega na tym, że śmigła drona mogą przecinać zwisające konstrukcje. Może to być naturalne – jak w przypadku gałęzi drzewa – lub wykonane przez człowieka i betonowe, jak w przypadku futryny lub mostu.

Śmigła drona kręcą się z niewiarygodną prędkością i nawet najmniejszy dotyk może spowodować znaczne uszkodzenie przedniej krawędzi ostrza. Również końcówka ostrza może ulec uszkodzeniu i złamaniu przy najmniejszych uderzeniach.

Jeśli twój dron zaczepi o jakąkolwiek powierzchnię, powinieneś rozważyć lądowanie tak szybko, jak to możliwe, aby sprawdzić ostrza. Jeśli nie jesteś w stanie natychmiast wylądować, pozwolę dronowi zawisnąć na chwilę i sprawdzić:
• hałas – sprawdź, czy nie ma zmian w hałasie, jaki wydaje dron
• stabilność – zawiśnij na chwilę, aby upewnić się, że dron jest w stanie utrzymać stabilny poziom lotu.

Sprawdzając te dwa elementy, będziesz w stanie określić, czy śmigło zostało poważnie uszkodzone, aby zagrozić reszcie Twojego lotu.