Nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne oświetlenie

Światło ledowe daje nam mnóstwo możliwości. Doskonale wpływa na estetykę pomieszczeń i świetnie pozwala zaakcentować niektóre elementy wyposażenia. Aby móc cieszyć się w pełni mocą takiego nowoczesnego urządzenia, konieczne jest jednak dobranie odpowiednich profili. Na jaki profil się zdecydować i co jest niezmiernie ważne podczas dokonywania wyboru? Przeczytaj ten artykuł i skorzystaj z praktycznych i przydatnych porad!

LED profile aluminiowe – jaki rodzaj wybrać?

Sama taśma ledowa wspaniale oświetli wnętrze, ale nie wolno jej montować bezpośrednio na ścianie, tym bardziej na ścianie z karton-gipsu. Dzięki użyciu pasujących do podłoża profili taśmy led dłużej działają, możliwe jest pełne wykorzystanie mocy urządzenia, a także profil podnosi walory estetyczne takiej instalacji. Aluminium, jako tworzywo do profili jest doskonałym tworzywem: elastyczny i odporny nadaje się do światła ledowego. Wśród profili wyróżniamy:
– Szerokie profile do taśm ledowych, które są idealne do tego, aby zamontować nawet do sześciu taśm. Te szerokie profile dają mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie taśm. Dzięki nim uzyskasz bardzo dużą moc światła, przy równoczesnym utrzymaniu estetyki wnętrz zostaje.
Oprócz tego znajdziesz w sprzedaży profile przeznaczone do:
-schodów
-sufitów podwieszanych
-nowoczesne profile do taśm LED o okrągłym kształcie
-profile kątowe do zagięć, załamań płaszczyzn i mebli
-profile podłogowe

Led profile aluminiowe – jak dobrać odpowiedni klosz?

Profile, które są dedykowane taśmom ledowym, tak jak było już to powiedziane spełniają nie tylko warunki przedłużające żywotność urządzenia i dbają o jego dłuższą pracę. Podnoszą one zdecydowanie walory estetyczne i sprawiają, że każde pomieszczenie, czy to prywatne, czy firmowe nabiera przyjemnego wyglądu. Do taśm ledowych należy wybrać także pasujące klosze – dzięki nim możliwe jest uzyskanie światła, jakiego potrzebujemy w danej chwili. Możesz zdecydować się na:
klosz mleczny
Daje on przyjemne, niezbyt ostre światło, które wspaniale wygląda w pomieszczeniach restauracyjnych oraz w domach czy na tarasach. Światło jest nieco przygaszone i miękie.
klosze transparentne/przezroczyste
Klosze te charakteryzują się wyraźnym, jaskrawym światłem. Są one odpowiednie do miejsc, które chcemy szczególnie mocno zaakcentować. Będą więc nadawały się na schody, niebezpieczne stopnie, niskie stropy czy inne dosyć niebezpieczne miejsca. Klosze przezroczyste są głównie przeznaczone do witryn sklepowych, na których chcemy wyróżnić produkty i towary.