Listy i przesłki nierejestrowane

Listy i przesłki nierejestrowane

Dostarczanie różnego typu listów i pozostałych niewielkich przesyłek pocztowych które należą do przesyłek nierejestrowanych dopuszczalne jest nawet wówczas, gdy danego adresata nie ma w mieszkaniu albo nie jest w stanie podejść do drzwi aby je odebrać. Służą do tego właśnie skrzynki na listy. Każdy budynek mieszkalny powinien być w takie skrzynki wyposażony – zarówno dom jednorodzinny, jak również blok, gdzie jest dużo mieszkań które należą do różnych ludzi.

Niewątpliwie tutaj wykorzystane skrzynki lokatorskie będą się od siebie różnić. Często spotykane skrzynki w domach jednorodzinnych zlokalizowane są przy bramie lub przy drzwiach wejściowych. Umieszczenie ich przy bramie ma jak najbardziej sens zwłaszcza wówczas, kiedy nasza brama umieszczona jest daleko od obiektu lub w momencie gdy na terenie naszej posesji luźno biegają psy. W takich sytuacjach listonosz miałby duże problemy z dostarczeniem listu bezpośrednio. Poprzez istnienie istnieniu skrzynki będzie mógł zwyczajnie wrzucić nasz list do środka, a gdy jest to list rejestrowany – może pozostawić w skrzynce specjalny papierek, tak zwane awizo.

W blokach na osiedlach skrzynki nie są umieszczone przy każdym jednym wejściu do mieszkania, niemniej jednak mieszczą się przy głównym wejściu do każdej klatki. Są to wówczas tak zwane skrzynki lokatorskie. Każdy mieszkaniec bloku uzyskuje swoją „przegródkę”, do której posiada własny kluczyk i pracownicy poczty w trakcie dostarczania korespondencji wrzucają przesyłki do specjalnych przegródek. To bez wątpienia komfortowe rozwiązanie, ponieważ pracownicy poczty nie muszą wchodzić na piąte piętro z każdym listem zwykłym lub jakimś miesięcznikiem.

Miejsce wyznaczone na przesyłki pocztowe jest dość wystarczające, aby mieszkańcy danej klatki mogli np raz w tygodniu zabrać pozostawioną dla nich pocztę. W przypadku wyposażania obiektu w tego typu skrzynki powinno się zwrócić uwagę na ich estetykę a oprócz tego trwałość. W domach jednorodzinnych najczęściej wybiera się eleganckie a także gustowne skrzynki wykonane z drewna.

Są one interesującą propozycją, ale warunki pogodowe często mogą wywoływać ich o wiele szybsze psucie się się. Poprzez to taka inwestycja ma sens tylko wówczas, gdy ten element wyposażenia znajdzie się schowany pod dachem. Bardziej praktyczne, a na dodatek o wiele ładniejsze (co możemy sprawdzić, przeglądając oferty sklepów) są euroskrzynki zrobione z leciutkiego metalu. Ich niesamowitą zaletą jest prostota odświeżenia w sytuacji potrzeby. Wystarczy jedynie użyć stosownej farby, by skrzynki na długo wyglądały idealnie. Tego typu skrzynki pocztowe zamieszczane są w blokach, przede wszystkim dlatego, że częstokroć się z nich użytkuje oraz w sytuacji przykładowo drewnianych za szybko byłoby widać efekty użytkowania, a więc różnorakie rysy, przebarwienia.

Skrzynki pocztowe również mogą być zniszczone, niemniej jednak wówczas łatwo dokonuje się wymienienia danego elementu bez potrzeby modyfikacji calusieńkiej konstrukcji naszej skrzynki. Typ materiału, z którego zrobione są skrzynki, to oczywiście nie wszystko. Klient interesujący się kupnem tego typu rozwiązania może też wybrać kształt lub sposób otwierania szufladek w skrzynce.