W dzisiejszych czasach trzeba być fit

W dzisiejszych czasach trzeba być fit

Pojemniki na żywność

Przez ostatnie kilka lat dosyć mocno rozwinął się trend na bycie fit. O szczupłą sylwetkę walczą teraz wszyscy, nie tylko młodzi ludzie, którzy pragną w najlepszych latach swego życia zachować atrakcyjny wygląd.  Owa świadomość  kształtuje się także w umysłach starszych ludzi, którzy coraz chętniej korzystają z usług dietetyka i uczęszczają na zajęcia w siłowni. W parkach, lasach, na chodnikach praktycznie o każdej porze dnia można spotkać biegaczy, siłownie, szczególnie porą zimową i jesienną pękają w szwach. Trenerzy personalni dbają o prawidłowy trening, a także o właściwą dietę, bo zdrowe odżywianie jest podstawą do zachowania zdrowego stylu życia. 

Skąd wzięła się potrzeba na bycie fit?

Oczywiście wynika to głównie z chęci bycia zdrowym, utrzymania zdrowego ciała i poprawienia ogólnej kondycji. Początkowo moda na zdrowe odżywianie powoli staje się sposobem na życie i naturalnym jego elementem, szczególnie u ludzi, którzy na stałe wprowadzili do swojego codziennego funkcjonowania zdrowe posiłki i aktywność fizyczną. Wielu amatorów zdrowego odżywiania na początku gubi się w tym labiryncie. Można dostać naprawdę dużego oczopląsu od czytania o różnych stylach, modelach, dietach. Ważne, by za bardzo nie wsiąknąć, bo może to przynieść odwrotny skutek. Jeśli chcesz zmienić swoje życie rób to stopniowo, tym bardziej jeśli trudno Ci pożegnać stare niekoniecznie zdrowe przyzwyczajenia.

Co na początek?

Na początek poradź się dietetyka, specjalista pomoże Ci zmienić swój dotychczasowy model odżywiania się na bardziej zdrowy. Nie zapominaj o treningu. Przynajmniej 3 razy w tygodniu po pół godziny. Zamiast odwiedzania ulubionych pizzerii i knajp z fast foodami zaglądaj do restauracji wegetariańskich, ekologicznych.

W kwestii zdrowych posiłków bazuj na tym co naturalne i nieprzetworzone. Zrezygnuj z niezdrowych przekąsek, nasyconych dużą ilością niezdrowego tłuszczu i cukru. Unikaj produktów, które zawierają substancje konserwujące. Na początku będzie trudno, ale z czasem łatwo przekonasz się do zdrowych i smacznych warzyw, owoców, kasz, pieczywa, pod warunkiem, że w kuchni będziesz działać kreatywnie i aktywnie.

Jeśli sam przygotowujesz posiłki pamiętaj o tym, by dokładnie myć warzywa. Pojemniki na żywność, w których przechowujesz jedzenie powinny być wykonane z nieszkodliwych materiałów. Zanim kupisz konkretny produkt starannie przejrzyj jego etykietę.

Nawyk zdrowego odżywiania dynamicznie zakorzenia się w umysłach ludzi, którzy z powodzeniem odnajdują w nim sposób na życie. Widać to po liczbie otwieranych restauracji ze zdrową żywnością, liczbie biegających osób, nowo powstałych fitness clubach czy szkół tańca. Dzisiaj siedzenie na kanapie przy chipsach jest już passe. Lepiej wyjść do warzywniaka lub na spacer.