Must have w każdym biurze

Must have w każdym biurze

Dobrze zorganizowana przestrzeń biurowa wpływa na zwiększenie efektywności pracownika. Należy połączyć funkcjonalność z wygodą, a do tego wybrać elementy, które wizualnie będą tworzyły spójną całość. Są rzeczy, których nie może zabraknąć w biurze. Co zalicza się do biurowego must have?

Stanowisko pracy – niezbędne wyposażenie

Miejsce do pracy powinno mieć wygodne biurko, które z łatwością pomieści komputer lub laptopa, a do tego będzie można swobodnie rozłożyć dokumenty. Na blacie powinien być pojemnik na długopisy, karteczki do notatek i stojący kalendarz – to usprawni codzienne czynności. Pod nim dobrze umieścić kosz na śmieci. Koniecznym jest także utworzenie obszaru na przechowywanie najpotrzebniejszej dokumentacji i rzeczy osobistych pracownika. Świetnym rozwiązaniem jest mobilny kontener, który oprócz spełniania wskazanych funkcji, dodatkowo może być przedłużeniem biurka lub stolikiem kawowym podczas przerwy. Do biurka należy dobrać wygodny fotel, bowiem pracownik umysłowy spędza większość czasu pracując na siedząco. Aby odciążyć kręgosłup, warto zadbać o podpórkę pod plecy, a w celu poprawy krążenia – o podnóżek.

Jeśli stanowisko pracy znajduje się w pobliżu okien, koniecznym jest zamontowanie rolet przeciwsłonecznych, ponieważ odbijające się światło w ekranie monitora może rozpraszać pracownika i utrudniać wykonywanie pracy.

Przechowywanie dokumentów i wydzielenie stref

W przestrzeni biurowej nie może zabraknąć regału mieszczącego ogólnodostępne bazy materiałowe oraz zamkniętych na klucz szaf do przechowywania poufnych danych. Warto wybrać meble, które są stosunkowo płytkie, ale mieszczą format A4. Dzięki temu nie zagraca się biura, a miejsce na półkach jest wykorzystane do maksimum. Must have modnego biura to dwustronne szafki służące nie tylko do przechowywania akt, ale również wydzielające obszar do pracy lub oddzielające strefę roboczą od miejsca spotkań z klientami. Jeśli biuro ma skromny metraż, można wydzielić osobne strefy za pomocą przenośnych ścianek działowych. Mobilność sprawia, że aranżację można bez problemu modyfikować i dostosowywać do aktualnych potrzeb pracowników. Zaletą tego rozwiązania jest podniesienie komfortu pracy i umożliwienie wykonywania obowiązków w pełnym skupieniu. Gdy do biura mają dostęp także osoby trzecie, taka opcja to dodatkowe zabezpieczenie przed bezpośrednim wglądem do dokumentacji.

Miejsce dla klienta

Jeśli wykonywane usługi zakładają wizyty klientów w biurze, absolutnym must have jest przygotowanie strefy dla interesanta. Można wydzielić obszar za pomocą wspomnianych powyżej ścianek działowych lub mobilnych szafek. W wyznaczonej przestrzeni koniecznie musi znaleźć się miejsce do spoczynku – wygodna kanapa, fotel lub dobrej jakości krzesła. Obok należy postawić stolik, na którym oprócz kawy, będzie można położyć dokumenty.

Lista rzeczy obowiązkowych w każdym biurze obejmuje przede wszystkim biurko, wygodny fotel, miejsce do przechowywania i wydzielone strefy. Dzięki takiej organizacji miejsca pracy, łatwiej będzie wykonywać powierzone obowiązki.