Na czym polega catering dietetyczny?

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny nie jest już czymś niszowym. Przeciwnie – w ciągu ostatnich kilku lat jego popularność zwiększyła się do tego stopnia, że firm świadczących takie usługi już jest bardzo dużo, a ciągle powstają nowe. Swoje cateringi tworzą m.in. celebryci. Jednak wciąż jest wiele osób, które słyszały o tej formie żywienia tylko w przelocie czy nawet wcale. Zdecydowanie warto się nią zainteresować i pogłębić swoją wiedzę na ten temat, ponieważ może się okazać, że będzie to dla danej osoby optymalnym rozwiązaniem. W takim razie, na czym dokładnie taki catering polega, czym się wyróżnia i czy się opłaca? Odpowiadamy!

Jak działa catering dietetyczny?

Zasady działania cateringu dietetycznego są bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową dobrego cateringu, na przykład tego: https://afterfit-catering.pl/rzeszow, po czym wybrać interesujący nas typ diety. Opcji do wyboru jest bardzo wiele, dzięki czemu na zdrową i smaczną dietę mogą liczyć również osoby posiadające mniej lub bardziej typowe wymagania w zakresie przyjmowanego pokarmu.

Można więc poza uniwersalną dietą zamówić również catering wegański i wegetariański, ketogeniczny czy bezglutenowy. Następnie nie pozostanie nam nic innego, jak wybrać kaloryczność posiłków i ich ilość, a także okres, przez który chcemy korzystać z cateringu i opłacić zamówienie. Cały proces jest wygodny i bezproblemowy – powinien zająć nam maksymalnie kilka minut.

Posiłki będą nam codziennie dostarczane szczelnie zapakowane w wygodnych pudełkach. Nie będziemy musieli samodzielnie gotować i przygotowywać posiłków, a wystarczy, że podgrzejemy dostarczone dania, o ile będą tego wymagały.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Catering dietetyczny może kosztować średnio kilkadziesiąt złotych dziennie, bywa też niekiedy droższy. Na cenę wpływają takie aspekty, jak typ diety, kaloryczność i ilość posiłków. Jest to opłacalne rozwiązanie, ponieważ nie tylko jest ono zdrowe, ale jeszcze dodatkowo oszczędza bardzo dużo naszego czasu. Wiele osób dużo pracuje, zajmuje się dziećmi, jest wiecznie zmęczone i nie ma czasu na zdrowe, regularne gotowanie.

Warto pomyśleć w takiej sytuacji właśnie o cateringu dietetycznym. Pozwala on na jedzenie codziennie smacznych, pełnowartościowych posiłków zaplanowanych i przygotowanych przez ekspertów, bez jakiegokolwiek wysiłku i umiejętności. W dzisiejszym świecie, kiedy z jednej strony mamy bardzo mało czasu, ale z drugiej coraz bardziej dbamy o swoje zdrowie i właściwą dietę, catering dietetyczny to użyteczne rozwiązanie.