Najlepsze perfumy męskie na prezent

Najlepsze perfumy męskie na prezent

Używany  przez mężczyznę zapach powinien bardzo dokładnie podkreślać jego atuty, niwelować wady, uwydatniać ciekawe cechy charakteru. Podczas doboru odpowiedniego zapachu nie powinniśmy się kierować wyłącznie tym, co jest obecnie modne na rynku, gdyż może to zaprowadzić do całkowicie odwrotnego skutku. Najważniejszym krokiem, którego mężczyzna powinien dokonać przed wyborem konkretnego zapachu jest określenie kategorii perfum, jaka go interesuje i jaka pasuje do jego osobowości.

Eleganckie zapachy dla biznesmenów

Przedstawiciel płci męskiej, który na co dzień ma do czynienia ze środowiskiem wielkich przedsiębiorstw i obraca się w korporacji, powinien pachnieć tak, by podkreślić swoje wyrafinowanie, profesjonalizm i elegancję. Z tego względu, tak często wśród mężczyzn można wyczuć zapachy nieco chłodne, z akordami cytrusów, orzeźwiającej bergamotki, ale też nieco żywiczne, szyprowe. Tego rodzaju zapachy nie dzielą się ciepłe czy zimne. Charakteryzowane są jako surowe, dzięki czemu nie psują ogólnego wrażenia i pozwalają biznesmenom zachować stoicki spokój oraz powagę w ważnych sytuacjach.

Orzeźwiające akordy dla młodych i dynamicznych mężczyzn

Młodzi mężczyźni, który znani są z ogromnym zasobów energii, lubią poczuć adrenalinę i nie boją się nowych wyzwań, bardzo chętnie sięgają po lekkie, świeże, orzeźwiające perfumy męskie, które doskonale podkreślają ich cechy charakteru. W tego typu kompozycjach najbardziej wyczuwalne są nuty cytrusowe, w tym różowy grejpfrut, czerwona pomarańcza czy bergamotka. Ponadto, znaleźć w nich można jaśmin, werbenę, miętę czy pieprz.

Niezwykle często tego typu aromaty można znaleźć we flakonach, których nazwy zawierają słowo „sport”. Świeże, orzeźwiające aromaty najczęściej występują w buteleczkach w żywych kolorach, takich jak niebieski, zielony, biały, czasem też żółty czy pomarańczowy.

Uwodzicielskie nuty dla kochanków

Żaden mężczyzna nie pogardzi zmysłowymi, uwodzicielskimi zapachami. Każda randka, spotkanie z ukochaną czy wyjście na dyskotekę w celu znalezienia partnerki na jedną noc czy dłuższy okres czasu powinno być okraszone wspaniałymi, rewelacyjnymi zapachami, które przyciągają od pierwszego momentu. Uwodzicielskie perfumy męskie mają wspaniałą noc wpływania na obydwie osoby – kobietę oraz mężczyznę. Zazwyczaj tego typu aromaty posiadają ciepłe, piżmowe, orientalne nuty. Można w nich wyczuć ambrę czy wanilię. Do najbardziej wartych uwagi zapachów tego rodzaju należą Paco Rabanne One Million, Giorgio Armani Eau de Nuit Oud czy Chanel Egoiste.