Najpiękniejsze świąteczne dekoracje stołu

Najpiękniejsze świąteczne dekoracje stołu

Wigilia to magiczna noc pełna cudów. Wypełniona rodzinnymi spotkaniami, magią prezentów, uśmiechem i spełnieniem. To najpiękniejsza noc w roku, na którą każdy czeka z utęsknieniem. To także czas poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Zwłaszcza dla gospodarzy wigilijnej kolacji i świątecznych spotkań. Na kilka tygodni wcześniej rozpoczynają się przygotowania do wykwintnego wieczoru. Domowe porządki, przygotowywanie świątecznych zakupów oraz tworzenie wigilijnych potraw. Staramy się zadbać o wszelkie szczegóły związane z upodobaniami smakowymi naszych gości. Dom wypełniony jest świątecznymi dekoracjami, a choinka nadaje cudownej magii. Przy rodzinnym stole zbiera się cała stęskniona rodzina, by wspólnie celebrować świąteczny czas. Co zrobić, by jeszcze piękniej uraczyć zaproszonych gości? Zadbaj o najpiękniejsze świąteczne dekoracje wigilijnego stołu.

Zadbaj o szczegóły

Podczas wigilijnej kolacji czy świątecznego obiadu koniecznie zadbaj o biały obrus. Umieść pod nim odrobinę sianka. To starodawny polski zwyczaj. Niesie ze sobą wiarę w dostatek i powodzenie na cały kolejny rok. Na białym obrusie pięknie uwidoczni się świąteczny bieżnik i piękna równa zastawa stołowa. Świetnym elementem dekoracyjnym będą serwetki z motywem świątecznym. Aby je dostojnie przekazać, użyj w tym celu serwetnika ze świątecznym motywem. Dobrym rozwiązaniem będą także etui na sztućce. Możesz je także znaleźć ze świątecznym akcentem. Przez środek stołu możesz rozłożyć mniejszą wersję girlandy świątecznej. Nie zapomnij o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca na potrawy. Jeśli decydujesz na klasyczną zastawę stołową, wówczas możesz dodać więcej dekoracji.

Świąteczne dekoracje stołu na boże narodzenie dają wiele możliwości. Pamiętaj, by dobrze przemyśleć aranżację stołu. Nie należy łączyć ze sobą zbyt wielu akcentów świątecznych. Może to doprowadzić do niechcianego efektu. Im mniej rzeczy, tym będą bardziej dostrzegalne i docenione.

Świeca na Boże Narodzenie

Blask świec kojarzy nam się właśnie ze wspaniałą kolacją i magicznym klimatem. Zatem podczas wigilijnej kolacji nie może zabraknąć świec na boże narodzenie. Najczęściej wybieramy je w kolorze bieli, złota lub czerwieni. Same w sobie stanowią piękną dekorację dla każdego wnętrza. Można umieścić je w specjalnym świeczniku lub zrobić dekorację samodzielnie. Dekoracja świec na boże narodzenie to wbrew pozorom bardzo łatwe zadanie. Potrzeba do tego kawałka ozdobnej tasiemki, kleju i kilka naturalnych ozdób. Mogą być to szyszki, zielone gałązki lub jarzębina czy małe orzechy. Zawiąż wstążkę wokół świec, następnie przy pomocy kleju umieść na niej dodatki. Tak przygotowane świece wystarczy położyć na dobranej podstawce. W prosty i łatwy sposób stworzysz dekorację świątecznego stołu.

Jak w inny sposób udekorować świece na boże narodzenie? Umieść je w różnej wielkości słoikach lub szkiełkach. Na ich dno wsyp mąkę lub rozdrobniony styropian. Ustaw na nich świece, po czym rozstaw w różnych odległościach i proporcjach. Kiedy rozbłysną swoim blaskiem, stworzą piękny klimat.

Stroik na święta

To jedna z najbardziej powszechnych form dekoracji na święta. Stroiki tworzymy nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Pięknie wyglądają w towarzystwie bombek, małych lampek czy świecy. Możesz dodać do nich wiele naturalnych składników. Dobrym rozwiązaniem będą suszone plastry pomarańczy, orzechy lub małe szyszki. Jeśli potrzebujesz dekoracji w określonym kolorze, użyj do tego farby ozdobnej. Przygotuj wcześniej potrzebne artykuły i umieść na nich farbę. Kiedy wyschną, może dołączyć je do całej kompozycji. Pamiętaj, by nie robić tego na ostatnią chwilę. Tak przygotowany stroik świetnie sprawdzi się jako dekoracje świąteczne stołu wigilijnego. Jeśli zadbasz o większy gabaryt, pięknie ozdobi wejście Twojego domu czy mieszkania.

Ciekawe dodatki dekoracyjne

Twoja głowa nie ma już pomysłu na zaskoczenie swoich gości? Postaram się to nie co ułatwić. W tym roku zaszalej i postaw na dekoracje krzeseł z motywem świątecznym. To dobry pomysł w przypadku dużej ilości gości i krzeseł w różnych gabarytach. Przykrywając je świąteczną narzutką, nadasz im identycznego wyglądu.

Wykorzystaj zwykłe rzeczy w niezwykły sposób. Zamiast tradycyjnych stroików, postaw na paterze wymieszane bombki. Wsyp je także do dużych szklanych słojów i ustaw w pobliżu stołu. Niech wszyscy poczują świąteczny klimat. W końcu mamy święta i migotać może cały dom. Nie tylko salon z choinką!

Pamiętaj, że klimat świąteczny tworzą przede wszystkim mieszkańcy i goście. To od Was zależy, jak pięknie spędzicie ten wyjątkowy czas. Żadna, nawet najbardziej wykwintna kolacja nie będzie smakować, jeśli nie będzie was. Nawet najstaranniej dobrane dekoracje nie zabłysną, jeśli w sercach nie będzie miłości i radości. Pozostaje mi życzyć zdrowych i rodzinnych świąt!