Podróż z dzieckiem- wypoczynek czy udręka?

Podróż z dzieckiem- wypoczynek czy udręka?

Kto jak nie mały człowiek jest wszystkiego ciekawy? Kto chciałby wszystko dotknąć, posmakować czy zobaczyć? Nie znam bardziej ciekawskiej świata osoby niż właśnie dziecko. Wraz z pojawieniem się na świecie dziecka, często zastanawiamy się, czy to czas, aby zrezygnować ze swoich pasji i marzeń. Słyszymy często, że przecież po narodzinach dziecka, wszystko się zmienia a podróże, nie są już przyjemnym umilaczem czasu wolnego, a jedynie udręka, którą szybko chcemy zakończyć. Nic bardziej mylnego!

Bezpieczna, wakacyjna przystań

Wybierając się na upragniony wyjazd z nowym lub po prostu małym członkiem rodziny, warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Jedną z najistotniejszych kwestii, jest zapewnieniu naszej pociesze atrakcji- w miejscu noclegu bądź w niedalekiej okolicy. Wybierajmy hotele/pensjonaty/domki/kwatery, w których nasza pociecha, znajdzie również coś dla siebie. Skoro przy wyborze miejsca noclegowego, sugerujemy się naszymi preferencjami, to dlaczego pominąć, chociażby plac czy sale zabaw, która dla naszego szkraba, okaże się największą wakacyjną atrakcją?! Wybierz miejsce, w którym dla każdego z podróżujących znajdzie się, chociaż mały kącik, dający radość.

Zdrowie to podstawa- nawet w podróży

Niezależnie od tego, czy podróżujemy samodzielnie, w parze czy z dzieckiem, niewątpliwie istotne jest, zadbanie o to, aby nasza podróż była bezpieczna. Podróżując z maluchem, warto zabrać ze sobą niezbędne lekarstwa. Dobrze byłoby też, zorientować się gdzie znajdziemy najbliższą pomoc medyczną. Pamiętaj też o tym, aby wykupić ubezpieczenie podróżne! Nigdy nie wiesz jakie „niespodzianki” mogą Was spotkać na obcym terenie. Na terenie Unii Europejskiej obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w ramach której, możesz skorzystać z darmowej pomocy publicznej służby zdrowia, w kraju aktualnego pobytu. Aby potrzymać taką kartę, wystarczy udać się do odpowiedniej placówki NFZ- znajdziesz ją w każdym większym mieście w Polsce.

Spójrz na świat, oczami dziecka

Podróż z dzieckiem na pewno będzie powolniejsza, na pewno nie będziecie w stanie zobaczyć wszystkich zakamarków, które były kolejnymi punktami na wakacyjnej liście. Na pewno nie raz, nie dwa zapytacie sami siebie „Czy było warto?”, „Na co nam to było?”. Pamiętaj, że to, co przekażesz dziecku za młodu, zaowocuje w przyszłości. Spójrz na to z jego perspektywy! Chociaż podróżowanie z małym kompanem nie należy do łatwych, jest piękne a przede wszystkim, to czas… wspólny czas, którego żadne przeszkody Wam nie zabiorą.

To czy podróż z dzieckiem będzie dla nas dobrą opcją na wypoczynek, czy męczarnią, w głównej mierze zależy od naszego nastawienia. Myśl pozytywnie, a wszystko na pewno się uda i strach, który towarzyszył Ci przed rozpoczęciem podróży, okaże się jedynie, przykrym wspomnieniem.