Używane telefony – dlaczego warto zrezygnować z zakupu nowego?

Używane telefony – dlaczego warto zrezygnować z zakupu nowego?

Telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Funkcjonalność tego urządzenia pozwala zastąpić wiele rzeczy jak np. aparat fotograficzny, kalkulator czy komputer. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rynek telefonów komórkowych uległ intensywnemu rozwojowi technologicznemu. Telefon, ze zwykłego urządzenia, stał się  pewnego rodzaju wyznacznikiem poziomu naszego życia.

To właśnie posiadanie najnowszego modelu popularnego telefonu komórkowego buduje nasz prestiżowy wizerunek.  Czy jednak używane telefony komórkowe nie są lepszym wyjściem? To zależy. Jeżeli kupimy taki telefon w okazyjnej cenie z dobrego źródła, to może okazać się że zrobiliśmy całkiem niezły deal.

Używane telefony są przede wszystkim dużo tańsze

Kupowanie nowinek elektronicznych lubi niemal każdy. Bez wątpienia otwieranie pudełka od nowego telefonu, zerwanie z niego folii ochronnej i pierwsze uruchomienie jest dla wielu osób świetną zabawą. Poznawanie rozszerzonych funkcji, testowanie aparatu i świadomość, że nikt przed nami nie korzystał z takiego urządzenia, cieszy. Mimo całej frajdy związanej z zakupem nowego telefonu coraz więcej osób decyduje się na używane telefony. I w sumie nic w tym dziwnego. Sprawny telefon nie musi być prestiżowy i pod każdym względem nowiusieńki.

Na popularność używanych telefonów wpływa przede wszystkim ich niska cena. Porównując dokładnie takie same modele telefonów (jeden nowy, drugi używany) nie sposób przeoczyć dość sporej różnicy w cenie. Wybór takiej elektroniki jest zatem dużo bardziej ekologiczny i ekonomiczny. Jeśli więc jesteśmy zdania, że telefon ma przede wszystkim dobrze działać, a nie wyglądać idealnie – to używane telefony będą dla nas odpowiednie. Sprawdzą się one także jako pierwszy telefon dla naszego dziecka. W przypadku obdarowania naszej pociechy nowym, i tym samym drogim telefonem, ewentualne zniszczenie lub zgubienie telefonu przyczyni się do niepotrzebnych emocji. Zakup modelu używanego będzie zatem rozsądniejszy.

Kupić, czy nie kupić – oto jest pytanie

Używane telefony dość często noszą ślady użytkowania. Jeśli nie zostały one odpowiednio zabezpieczone, to wszelkie upadki lub stuknięcia będą widoczne na obudowie telefonu. Nie powinno mieć to jednak większego znaczenie, gdy taki sprawnie działający telefon komórkowy wsadzimy w eleganckie etui, które ukryje te mankamenty.  Ostateczna decyzja należy jednak do nas samych. To my decydujemy o tym, czy liczy się dla nas prestiż i wygląd, czy niska cena połączona z funkcjonalnością. My uważamy, że warto kupować używane telefony, ponieważ są one ekonomiczną i ekologiczną alternatywą.